ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرگزاری تسنیم : قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در سال گذشته ۱۳۰ هزار طرح اشتغال با استفاده از منابع بانکی و صندوق اشتغال کمیته امداد اجرا شد،گفت:با توجه به محدودیت منابع پیشبینی می‌کنیم امسال ۱۰۰ هزار طرح اشتغال توسط کمیته امداد اجرا شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سید منصور برقعی در مراسم جشن خودکفائی سه هزار و ۱۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی، خودکفائی مددجویان را مقدمه شکوفای بیشتر آنان عنوان کرد و با تأکید بر اینکه خودکفائی، اولین پله ارتقایشان و جایگاه اجتماعی مددجویان است اظهار داشت: کسی که جوهر وجودی‌اش را در سختی‌ها صیقل داده می‌تواند با اراده خود مشکلات زندگی را از پیش رو بردارد.
وی، اولین راهبرد کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و با اشاره به اینکه در کمیته امداد توانمندسازی از دو مسیر اجتماعی و اقتصادی می‌گذرد، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح کار انگیزی چرخ متوقف‌شده اقتصاد خانواده مددجویان به حرکت درمی‌آید و با اشتغال‌زایی و کارآفرینی به خوداتکایی می‌رسد.
قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره)، تجهیز منابع و فراهم آوردن شرایط تسهیلات قرض‌الحسنه را در ایجاد اشتغال برای مددجویان، محوری دانست و یادآور شد: در فرهنگ کمیته امداد استفاده از وام قرض‌الحسنه یک ضرورت است زیرا در اساسنامه این نهاد بر آن تأکید شده است.
وی ضمن تقدیر از بانک‌های عامل در اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت، افزود: اگر ۱۳۰ هزار طرح اشتغال معطل‌مانده به‌موقع تأمین مالی شوند بعد از دو ماه از دریافت تسهیلات خودکفایی مددجویان را شاهد خواهیم بود.
برگزاری جشن خودکفائی سه هزار و ۱۰۰ مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی
حسین دشتی، در این مراسم، با بیان اینکه توانمندی فکری و اقتصادی مددجویان تحت حمایت رویکرد اصلی این نهاد است، اظهار داشت: در ۵ سال گذشته ۲۰ هزار خانوار و در سال گذشته نیز ۵ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان خودکفا شده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.
وی همکاری مضاعف بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال را در خودکفائی مددجویان مؤثر دانست و افزود: در ۴ ماهه امسال ۹ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت توسط بانک‌های عامل استان پرداخت‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی، با بیان اینکه ۷/۳ درصد جمعیت استان زیرپوشش این نهاد است، خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی برسد که در آذربایجان شرقی مددجوی تحت حمایت نداشته باشیم و همه آنان خودکفا بشوند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه تاکنون ۸۴ هزار طرح خودکفائی توسط این نهاد اجراشده است، ادامه داد: در سال گذشته بالغ‌بر ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از منابع امدادی و بانکی به مددجویان پرداخت‌شده است.
دشتی، از واگذاری ۱۸۰ تراکتور به مددجویان تحت حمایت در سال گذشته خبر داد و گفت:  قیمت هر تراکتور ۴۷ میلیون تومان بوده که ۳۰ میلیون تومان از منابع امدادی،۱۵ میلیون تومان وام بانکی و دو میلیون تومان نیز آورده مددجو بوده است.
وی با بیان اینکه اشتغال و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت به‌عنوان تنها راه برون‌رفت مددجویان از چرخه فقر می‌باشد، تصریح کرد: کمک به تولید و اقتصاد ملی در راستای عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری، عدم نیاز به سرمایه و امکانات زیاد و از همه مهم‌تر زودبازده بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های اجرای طرح‌های اشتغال کمیته امداد است.

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید

منبع : e-estekhdam.com

استخدامی

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,