ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فواید عشق و رابطه عاشقانه برای بدن

عشق و سلامتی از راههای مختلفی به هم گره خورده اند. انسان نیازمند ارتباط است و وقتی ارتباطاتش را گسترش می دهد به منافع زیادی دست پیدا می کند که شاید یکی از گرانبهاترین این منافع عشق است. شواهد علمی نشان می دهند که عشق های طولانی مدت و پایدار و آرامش بخش، اثرات مفید بسیاری بر سلامت بدن دارند. کاهش فشار خون، کنترل بهتر استرس، تقویت سیستم ایمنی بدن، تنها نمونه هایی از اثرات اعجاب انگیز عشق بر سلامت عمومی بدن هستند.

تحقیقات ثابت کرده اند که روابط عاشقانه باعث ابتلا کمتر به بیماری ها می شود. تا کنون کسی نتوانسته علت این ارتباط بین عشق و سلامت را به طور دقیق توضیح دهد، ولی فرضیات مختلفی در این رابطه مطرح شده اند. داشتن یک رابطه عاشقانه بلند مدت باعث کاهش ابتلا به افسردگی در مردان و زنان می شود.

از آن جا که مجبور نیستید با استرس کنار بیایید، رابطه ی شادتان بلیت به مقصد سلامت بهتر قلب است. اگر در یک رابطه ی باثبات باشید که در آن همیشه لبخند می زنید و می خندید، همیشه برایتان مفید خواهدبود. این شادی می تواند شانس حمله ی قلبی را در شما کاهش دهد.

 عشق

عشق ضامن سلامتی جسم و روح انسان است

باعث بروز چه تغییراتی در رفتار و کردار ما می شود یک فرد عاشق چه حسی در زندگی دارد و فرق روحیات وی با روحیات دیگر افراد چیست او زندگی را چگونه می بیند و از دید او زندگی با حال و هوای عاشقانه چگونه است.
عشق حسی عظیم است:پر از هیجان است، رضایت بخش است، و حتی بهتر از این ها، برای سلامت تان خوب است.

فواید عشق برای بدن انسان

متخصصان معتقد هستند رابطه ی عاشقانه می تواند به واسطه ی فواید زیر، روی بهداشت و سلامت کلی تان تاثیر مثبتی بگذارد:

۱٫ عشق می تواند به شما انرژی بیش تری بدهد.

هم عشق عاطفی و هم عشق جسمانی می تواند به سلامت روانی و جسمانی بهتری بینجامد. هنگامی که یکی از مشکلات تان سستی و تنبلی در بعد از ظهرها است، عشق می تواند به شما انرژی دوباره بدهد.

۲٫ عشق می تواند سبب سلامت روانی تان شود.

همان طور که گفته شد، عشق می تواند سلامت روانی تان را بهبود ببخشد. وقتی شاد هستید، اثرات خوشی با افزایش فعالیت دوپامین، مغزتان را تقویت می کند، و خوش بین تر، پرانرژی تر، و خیلی سالم تر می شوید.

۳٫ عشق مشکلات قاعدگی را برطرف می کند.

اگر چرخه ی قاعدگی تان نامنظم است، معاشقه یک درمان برای پریودهای سخت است. زنانی که حداقل یک بار در هفته رابطه ی جنسی دارند، معمولا میزان استروژن بیش تری دارند، که چرخه ی قاعدگی شان را تنظیم می کند.

عشق

عشق میتواند سبب سلامتی روانتان شود

۴٫ عشق دستگاه ایمنی تان را تقویت می کند.

کشمکش ها بخشی از روابط هستند. با این حال، وقتی شما مسائل را با شریک عشقی تان حل می کنید، این به دستگاه ایمنی شما کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشد. هرچند ممکن است گاهی اصلا آسان نباشد، اما مشاجره به عاشقانه ترین روش می تواند ایمنی شما را تقویت کند.

۵٫ با عشق درد زیادی احساس نمی کنید.

تنها گرفتن دست شریک عشقی تان می تواند احساس درد را در شما کاهش دهد. پژوهش نشان داده است کسانی که شوک های الکتریکی را تجربه کرده اند، وقتی پس از آن اتفاق دست عشق شان گرفتند درد کم تری احساس کردند.

۶٫ با عشق می توانید از نظر جسمانی متناسب شوید.

اگر به توصیه های چگونگی کاهش وزن در هنگام ورزش نگاهی بکنید، متوجه می شوید که بیشتر آنها توصیه می کنند یک دوست باشگاهی داشته باشید. هیچ دوست و همراهی برای ورزش کردن بهتر از شریک عشقی تان نیست. با عشق تان به ورزش بپردازید تا افزایش تعریق ۱۲ تا ۱۵ درصدی داشته باشید.

۷٫ عشق پوست تان را بهبود می بخشد.

وقتی عاشق باشید، خیلی دچار استرس نمی شوید. برای همین، به ندرت پیش می آید که جوش بزنید. جوش و آکنه های کم تر یعنی پوستی به ظاهر سالم تر.

۸٫ عشق سلامت قلب تان را بهبود می بخشد.

از آن جا که مجبور نیستید با استرس کنار بیایید، رابطه ی شادتان بلیت به مقصد سلامت بهتر قلب است. اگر در یک رابطه ی باثبات باشید که در آن همیشه لبخند می زنید و می خندید، همیشه برایتان مفید خواهدبود. این شادی می تواند شانس حمله ی قلبی را در شما کاهش دهد.

۹٫ عشق می تواند کمک تان کند عمر طولانی تری داشته باشید.

پژوهشی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ۲۰۰۴ انجام داد، نشان می دهد نرخ مرگ و میر در آدم هایی که زندگی مشترک شادی دارند، کم تر است. پژوهشگران بر این باور هستند که علت نرخ پایین تر مرگ و میر این است که وقتی آدم ها در یک رابطه هستند استرس کم تری دارند.

با این فواید، هیچ شکی نیست که شما باید جایی برای عشق باز کنید تا زندگی سالم تری داشته باشید.

اثرات معجزه آسای عشق در بدن

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,