ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهارات سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در خصوص تایید حکم محکومیت یک شهروند ایرانی را امری مداخله جویانه دانست و آن را رد کرد.

وی افزود: از آنجایی که مذاکرات حقوق بشری ایران و اروپا قرار است در آینده‌ای نه چندان دور صورت پذیرد، بیان چنین اظهاراتی، غیرسازنده تلقی می‌شود.

بهرام قاسمی خاطرنشان کرد: بی شک صادرکنندگان این بیانیه باید آگاهی داشته باشند که موضوع حقوق بشر و ارتقاء آن با صدور بیانیه‌های سیاسی تحقق نخواهد یافت و این موضوع نباید مستمسک و بهانه‌ای برای دخالت در امور داخلی کشورها و قضاوت پیرامون مسائلی شود که صرفا در حیطه وظایف و اختیارات دستگاه مستقل قضایی کشورهاست.

وی افزود: بدون تردید هرگونه تلاش برای قبولاندن ارزش‌های خاص یک کشور یا منطقه به سایر جوامع با فرهنگ‌ها، آداب و سنن متفاوت تلاشی در جهت رجعت به پارادایم‌های کهنه و قدیمی در روابط بین‌المللی است. چنین ادعاهایی که مبتنی بر فرضیات غیردقیق و بخصوص با ناآگاهی از روند رسیدگی قضایی صورت می‌پذیرد سازنده نخواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان توصیه کرد: اتحادیه اروپایی لازم است با درک دقیق‌تری از روندهای قضایی در ایران از تکرار اظهارات غیرمتعارف خودداری کند.

به گزارش فارس، اتحادیه اروپا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از تائید یک حکم قضایی در ایران انتقاد کرد.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: «اقدام اخیر دادگاه در تائید حکم زندان نرگس محمدی پیامی نگران‌کننده در مورد وضعیت حقوق بشر این کشور است.»

این اتحادیه با بیان اینکه باید به «آزادی بیان» و «دفاع از حقوق بشر» احترام گذاشت، گفته است: «اتحادیه اروپا بر خواستش از مقامات ایرانی برای احترام به تعهدات حقوق بشری، تأکید می‌کند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/1XHUYS

منبع : farsnews.com

مجله