ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«عروه ساتر» مسئول اطلاع رسانی «هنگ جولان» از گروه‌های مردمی تشکیل شده در جنوب سوریه در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: جنگ در قنیطره از رویارویی مستقیم به درگیری از راه دور با استفاده از آتش بار سنگین ارتش سوریه و متحدانش و حملات خمپاره ای تروریستها از سوی دیگر منتقل شده است.

وی افزود: ارتش سوریه طی یک هفته اخیر توانست با دفع حملات مستمر و سنگین گروه‌های تروریستی به قنیطره، تلفات و خسارات سنگینی به تروریست‌ها وارد کند.

این منبع تصریح کرد: با وجود طبیعت کوهستانی و جغرافیای مرتفع مناطق جباتا الخشب و طرنجه در قنیطره تروریست ها نتوانستند از آنجا به عمق مناطق تحت سیطره ارتش سوریه و متحدانش نفوذ کنند و هیچ منطقه اضافی را تحت سیطره خود بگیرند.

ساتر گفت: حمله اخیر تروریست ها در قنیطره که «قادسیۀ جنوب» نامگذاری شده بود به صراحت و آشکارا واقعیت حمایت رژیم صهیونیستی از گروه های تروریستی در جنوب سوریه را برملا کرد.

مسئول اطلاع رسانی هنگ جولان با اشاره به تاسیس اولین اتاق عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در خاک سوریه و در منطقه جباتا الخشب اظهار داشت: بر اساس فرمان این اتاق عملیات تروریست های مستقر در طرنجه با پشتیبانی ۶۰۰ تروریست دیگری که از درعا فراخوانده شده بودند قصد سیطره بر پایگاه الرابعه یا پایگاه شعبان در حومه شمالی قنیطره و همچنین جاده بین المللی را داشتند تا مسیر امنی برای رسیدن آنها به منطقه بیت جن فراهم شود و از آنجا راهی را به خان الشیخ باز کنند و به هدف اصلی خود از نبرد یعنی جدا کردن کامل جنوب سوریه از دمشق و متصل کردن ریف دمشق و تروریست های مستقر در آنجا به قنیطره و همچنین به درعا دست یابند.

ساتر گفت: تروریست های تحت امر رژیم صهیونیستی تلاش داشتند هلالی جنوبی را ایجاد کنند که از سویداء در مرزهای اردن تا قنیطره و ارتفاعات الحمر و دیگر مناطق جنوب سوریه کشیده شود تا منطقه بی طرفی دور از دسترس حزب الله و نیروهای جبهه مقاومت در جنوب سوریه و نزدیک مرز با سرزمین های اشغالی تشکیل شود.

وی هر گونه تغییر در وضعیت کنونی قنیطره را امری دشوار خواند و گفت: ۲ طرف ارتش و گروه های تروریستی به طور دقیق اوضاع را در این منطقه زیر نظر دارند. جدی خواهد بود.

ساتر تصریح کرد: سوریه و متحدانش برای دفع هر گونه تجاوز دشمن صهیونیستی در آمادگی کامل به سر می برد و این را تجربه اخیر سقوط جنگنده اسرائیلی و هواپیمای شناسایی این رژیم در قنیطره توسط پدافند هوایی ارتش سوریه ثابت کرد.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/PTK0IS

منبع : farsnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,