ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تخلیه فشار عصبی و استرس کارمندان

چینی ها همچنان با خلق ایده های کاربردی در صدر ابتکارات خلاقانه و جالب هستند، اتاق تخلیه استرس برای کارمندان یک شرکت چین اقدامی جدید و مبتکرانه از سوی مدیران این شرکت است که فضای آرامش بخش و تسکین دهنده ای را برای هر کارکنی که در آن شرکت مشغول کار است فراهم می کند.

در این اتاق وسایلی نظیر صندلی های ماساژ، کیسه بوکس و بازی های شبیه مکعب های روبیک تعبیه شده تا کارکنان بتوانند به وقت نیاز از آن ها استفاده کنند.

این شرکت چینی ویدئویی از اتاقِ تخلیۀ استرس منتشر کرده که در آن کارکنان به روش های مختلف مشغول بازگرداندن آرامش به خود هستند.

این شرکت همچنین از یک روانشناس دعوت به همکاری کرده که با کارکنان صحبت و مشکلات آنان را حل می کند. این روانشناس به ویژه با کسانی که ساعت های طولانی کار می کنند، اما دستمزد کمی می گیرند، مشاوره انجام می دهد.

این شرکت در زمینۀ حمل ونقل و ارسال بسته های پستی فعالیت می کند و بسیاری از کارکنان آن به دلیل مشکلات کاری زیاد، در معرض استرس و فشار کاریِ فراوان هستند.

این افراد معمولاً بیش از ۹ ساعت در روز کار می کنند. آن ها موظف هستند در تمام شرایط آب وهوایی به کار خود ادامه دهند. به همین دلیل روانشناس شرکت، به آن ها فنون مقابله با استرس و خستگی های جسمی و روحی را آموزش می دهد.

تصاویر زیر گوشه هایی از اتاقِ تخلیۀ استرس را در این شرکت چینی نشان می دهد:

استرس

استرس

استرس

استرس

استرس

استرس

اتاقی برای تخلیه استرس و فشار عصبی کارمندان + تصاویر

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,