ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۱:۰۴

علی یزدانی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکمیل زنجیره فولاد در کشور یکی از برنامه‌های اساسی دولت در ستاد اقتصاد مقاومتی است که به وزارت صنعت معدن و تجارت هم ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، علی یزدانی عصر امروز در مراسم افتتاح خط تولید میلگرد شرکت قائم پروفیل در شهرک رازی شهرضا، اظهار داشت: صنعت فولاد یکی از صنایع پیشرو در کشور است که زیرساخت‌های فنی و توسعه سایر صنایع نیز به آن وابسته است.

وی افزود: این صنعت از نظر ایجاد اشتغال پایدار نقش اساسی در توسعه پایدار اقتصادی و افزایش حجم صادرات ایفا می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکمیل زنجیره فولاد در کشور یکی از برنامه‌های اساسی دولت در ستاد اقتصاد مقاومتی است که به وزارت صنعت معدن و تجارت هم ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: تمام امکانات برای توسعه صنعت فولاد در داخل کشور موجود است و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه می‌تواند به تکمیل و توسعه صنایع کمک قابل توجهی کند.

یزدانی افزود: از بین ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور ۱۵۰ شهرک و ناحیه تقاضا محور هستند که شهرک صنعت رازی شهرضا از جمله این تعداد است.

وی گفت: علاوه بر بودجه‌های ملی و استانی که از طرف رؤسای شوراهای برنامه ریزی استان و شهرستان برای حمایت از صنایع اختصاص داده شده است، مبلغ ۱۱میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی کشور به شهرک رازی شهرضا اختصاص داده می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از رفع مشکل ارتباط تلفنی کارخانجات مستقر در شهرک صنعتی رازی شهرضا در ۳ ماه آینده خبر داد و افزود: سیاست اصلی دولت در زمینه حمایت از صنایع تکمیل و توسعه زیرساخت‌های این بخش است.

وی تصریح کرد: عدم دریافت وجه برای حق انتفاع از اراضی واگذار شده به صنایع به جز اراضی خریداری شده از بخش خصوصی، از جمله دیگر سیاست‌های حمایتی دولت از صنایع است.

یزدانی گفت: در بسته جدید حمایتی دولت از صنایع، ایجاد و تکمیل مجموعه تصفیه‌خانه‌های صنعتی در راستای ارتقای سطح سلامت مردم و افزایش کیفیت کارایی شهرک‌های صنعتی، با توجه به فهرست بهای اعلام شده و سیاست برون سپاری خدمات دولت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سند مالکیت ۱۰۰۰ هکتار از مجموع ۱۴۰۰ هکتار اراضی شهرک رازی شهرضا اخذ شده است، افزود: یکی از وسایل ضروری در مدیریت واحدهای صنعتی توجه به مبحث HSEE است که در این شهرک صنعتی به لحاظ استقرار صنایع شیمیایی و فولاد از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مباحث مربوط به بهره‌وری انرژی و HES تنها محدود به بخش صنعتی نبوده و واحدهای اداری و مسکونی باید رعایت این مباحث را در دستور کار خور قرار دهند.

وی با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت برای تأمین سرمایه در گردش صنایع کشور گفت: دولت به برخی از بانک‌های عامل ابلاغ‌هایی برای افزایش سطح همکاری‌ها با صنایع به ویژه در بخش تولید فولاد و آهن داشته که در صورت مراجعه هر یک از صنایع در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ 

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال196 روز قبل