ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود –  مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: تیم ملی با استراتژی خاص خود توانست ازبکستان را شکست دهد و کی‌روش نفراتش را بر اساس تاکتیک و سیتم مدنظر خود چید.

به گزارش وبسایت نود ، منصور ابراهیم‌زاده در مورد برتری ایران مقابل ازبکستان اظهار داشت: در ابتدا تبریک عرض می‌کنم به ملی‌پوشان و مربیان تیم و همچنین اهالی فوتبال این پیروزی با ارزشی را که در زمین ازبکستان به‌دست آوردیم.

وی فزود: قبلاً هم گفته بودم استراتژی تیم ملی در بازی‌های خود این است که ابتدا گل نخورد و روی شروع مجدد‌ها و استفاده مناسب از فرصت‌ها به گل برسد و در ادامه طوری بازی را در کنترل خود دربیاورد که حریف فرصت کمی برای زدن گل داشته باشد.

ابراهیم‌زاده یادآور شد: ما در ازبکستان طبق همان استراتژی قبلی عمل کردیم و روی شروع مجددها نیز برنامه داشتیم. استفاده از نفراتی چون قوچان‌نژاد و امیری در خط جلو و قرار گرفتن احسان حاج‌صفی و سعید عزت‌اللهی در مرکز زمین به‌عنوان هافبک دفاعی و ارسال‌های بلند آنها، همچنین آزاد گذاشتن رامین رضاییان در جناح راست و اضافه شدن مهدی طارمی هنگام نفوذ‌های رضاییان همه روی برنامه بود که به خوبی جواب داد.

سرمربی پیشین تیم ملی در ادامه تصریح کرد: بازیکنان ما بعد از گلزنی به شکلی عمل کردند که حریف رو به بازی بلند بیاورد و با توجه به قدرت بالای سرزنی مدافعان‌مان و قابلیت‌های بیرانوند خیلی خوب توانستیم حملات آنها را در کنترل خود دربیاوریم. خوشبختانه به نتیجه دلخواه‌مان رسیدیم و حالا با آرامش بیشتری به مصاف کره که همسایه ما در صدر جدول است، می‌رویم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این برد خارج از خانه راه صعود ایران به جام جهانی روسیه را هموار کرد یا نه، گفت:  الان نمی‌شود در این مورد با قاطعیت حرف زد. اگرچه در  صدر جدول قرار داریم، اما کره جنوبی هم هم‌امتیاز ماست و ازبکستان هم فقط یک امتیاز کمتر از این دو تیم دارد. می‌توان گفت در مسیر خوبی حرکت می‌کنیم، اما مسئله مهم این است که در دفاع عالی و بدون اشتباه بوده‌ایم و در دیدار‌های بیرون از خانه  بدون استرس بازی می‌کنیم.

ابراهیم‌زاده در واکنش به این پرسش که آیا نیمکت‌نشینی اشکان دژاگه به خاطر جلوگیری از تشدید مصدومیت او بود یا دلیل دیگری داشت، یادآور شد: به نظر من سرمربی تیم ملی در هر بازی بر اساس برنامه‌های تاکتیکی خود نفراتش را ارنج می‌کند. شما دیدید آندو هم مشکل مصدومیت نداشت که روی نیمکت نشست. کی‌روش در انتخاب‌های خود هوشمندانه عمل می‌کند و از تمام داشته‌هایش بیشترین استفاده را می‌برد.

 

۲۰۲۰

مجله