ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۶ سازمان امدادرسان بین‌المللی در نامه‌ای به سازمان ملل روز دوشنبه خواسته‌اند ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به دلیل حمله به کودکان یمن مسئول شناخته شود. 

این گزارش یادآوری می‌کند که طبق آمارهای سازمان ملل متحد، حدود ۲۰۰۰ کودک از زمان آغاز حملات هوایی ائتلاف عربستان در یمن کشته و یا زخمی شده‌اند. 

به گزارش اسپوتنیک، «ادوارد سانتیاگو»، مدیر گروه «Save the Childern's Country» در این نامه نوشته است: «کودکان یمن در ۱۵ ماه گذشته با هراس‌های غیرقابل تصور روبه رو بوده‌اند. تمامی طرف‌های درگیر بابت زیرپا گذاشتن حقوق کودکان مسئول هستند، اما طبق شواهد خود سازمان ملل، عملیات نظامی ائتلاف، سهم عمده‌ای در این وضع ملال‌آور دارند.»

این شش نهاد، علاوه بر این از طرف‌های درگیر در یمن خواسته‌اند گام‌هایی ملموس برای اطمینان از عدم نقض حقوق کودکان در این کشور فقیر عربی بردارند. 

سازمان‌های Action Contre La Faim، CARE، Intersors،  شورای پناهندگان نروژ، اکسفام و Save the Children نهادهایی بوده‌اند که این نامه را امضا کرده‌اند. 

ائتلاف تحت رهبری عربستان از فرودین ماه سال جاری کشور فقیر یمن را با هدف بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، هدف حملات هوایی قرار داده‌اند. 

بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، اخیراً تحت فشارهای عربستان ائتلاف سعودی را یک روز بعد از قرار دادن در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان، از این فهرست خارج کرد.  

این اقدام با واکنش تند محافل بین‌المللی روبرو شد. 

انتهای پیام/ * 

 

http://fna.ir/EF7YEK

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,