ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در اواین همایش محلۀ مسجدمحور:

۰۲ شهریور ۱۳۹۵ – ۲۰:۵۶

صدیقی

امام جمعه موقت تهران با بیان این که مسجد سلامت روح بشر را تضمین می‌کند،گفت: این که می‌گوییم محلۀ مسجدمحور، به معنای محله قرآن‎محور، اخلاق‎محور و محبت‎محور است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، آیت‎الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران در اولین همایش محلۀ مسجدمحور که بعد از ظهر امروز در حسینیۀ ارشاد برگزار شد، با بیان اینکه همانگونه که برای حفظ امنیت سیاسی خودمان نیاز به نیروهای انقلابی، اطلاعاتی و نظامی داریم، همانطور که برای حفظ سلامتیمان نیاز به برخی مراقبات و درمانها داریم، همانطور که برای حفط کشورمان به مرزبانها نیاز داریم، اگر تمام اینها بدون فرهنگ، اخلاق و ایمان باشد اثرگذار نخواهد بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه کشورهای قدرتمند مسلح به اتم هستند، اما تاکنون به هیچ جایی نرسیده‌اند و آمریکا نتوانسته‌ است امنیت آنان را تضمین کند، یادآور شد: امروزه وقوع جریانات تکفیری؛ کودک کشیها و تحمیل جنگها، نشان‎دهنده این است که بشر برای تأمین امنیت نیاز به اعتقادات، اخلاقیات و آشنایی با شرعیات و وظایف اجرایی دارد. لذا پیامبر اکرم(ص) در نخستین گامشان در تشکیل حکومت اسلامی، ساختن مسجد را محور قرار دادند.

کجای عالم رهبری حسینیه‎نشین را سراغ دارید؟
وی با بیان این مطلب که مسئولی که در مسجد تربیت‎شده و خداباور و متخلق با اخلاق است، با انسان تربیت‎نشده و متکبر و مغرور تفاوتی از زمین تا آسمان دارد، تصریح کرد: کجای عالم رهبری را سراغ دارید که در اوج قدرت، حسینیه‎نشین باشد و در برابر جناحهای مؤمن احساس خضوع کند و بگوید من از چهره‎های شما خجالت می‎‌کشم و به دست و بازوی شما بوسه می‌‎زنم؟ اینها همه نشان از تربیت و آثار مسجد است.

امام جمعۀ موقت تهران با بیان اینکه امام خمینی (ره) نیز از مسجد با عنوان سنگر یاد می‎‎‌کردند، افزود: بنده در خاطرم هست که در جریان انقلاب اسلامی بسیاری از مردم با گفتن جملۀ «به فرمان خمینی پیش به سوی مسجد»، به سمت مسجد حرکت می‎‌کردند، حال با وجود شکل‌گیری جریاناتی چون داعش و رفتارهای ظالمانۀ آنان، ضرورت بنای مسجد و محور قرار گرفتن آنها در تبلیغ دین مبین اسلام به شدت احساس می‎‌شود.

مسجد محله‎محور یعنی محلۀ قرآن‎محور
آیت‌الله صدیقی خاطر نشان کرد: اینکه می‎‌گوییم مسجد محله‎محور به معنای محلۀ قرآن‎محور، اخلاق‎محور، محبت‎محور و معنویات‎محور است و مسجد به عنوان کانونی برای آموزش سبک مدیریت و معاشرت در فراز و نشیبهای دنیا، انسان را به سوی بهترین الگوهای الهی سوق می‎‌‎دهد.

وی با بیان اینکه مسجد سراسر برکت و فضایی ملو از نور خداست که در آن فضا همه به اخوت و محبت دعوت می‎‌شوند، به حدیثی از امیر‏المؤمنین (ع) در اهمیت جایگاه مسجد و فوائد حضور در آن اشاره کرد و گفت: کسی که به مسجد می‎‌رود، ۳ چیز نصیبش می‎‌شود که آنها عبارت‎اند از: دعایی که می‎‌کند و خدا به وسیلۀ آن بلاهایی را از او دفع می‎‌کند یا توفیق آشنایی با برادری الهی را پیدا می‌‎کند که حمایت‎کنندۀ اوست یا اعتقاداتش ریشه‎دارتر خواهد شد.

امام جمعۀ موقت تهران با اشاره به آیۀ ۱۸ سورۀ توبه «انَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَهَ وَآتَى الزَّکَاهَ…» یاداور شد: تعمیر ـ مساجد چه در ظاهر و چه به صورت فرهنگی ـ دست هر کسی سپرده نمی‌‎شود، بلکه خداوند می‎‌فرمایند کسانی می‌‎توانند مساجد را بسازند که ایمان به خدا و روز قیامت دارند و اهل اقامۀ نماز و پرداخت زکات هستند.

آیت‎الله صدیقی اظهار کرد: انسانهایی که امروزه برای دفاع از حریم اهل‎بیت (ع) جانشان را در کف دست گرفته‎اند، کسانی که ۸ سال در جبهه‎های نبرد حق علیه باطل از خاک میهن دفاع کردند، همگی از سنگر مسجد برخاسته‎اند و این بدین معناست که مسجد موجب تأمین امنیت و ایجاد آرامش می‎‌‎شود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال183 روز قبل