ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

باید خود را قوی کنیم تا قدرتی هوس تعرض به کشور را پیدا نکند

۰۲ مهر ۱۳۹۵ – ۱۳:۳۱

نورمفیدی/امام جمعه گرگان

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به پیشرفت نظامی کشور گفت: قدرت نظامی عامل اقتدار کشور و هراس دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به دیدار فرماندهان سپاه با مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر پیشرفت در عرصه نظامی کشور اظهار داشت: اگر ملتی ضعیف باشد با آن چه می‌کنند و ما حتی دستور قرآنی داریم که گفته است خودتان را قوی کنید تا دشمنان هوس حمله نکنند و ما که نمی‌خواهیم به کشوری حمله کنیم بلکه باید دشمن را ترساند تا هوس حمله نکنند.

وی با اشاره به اینکه قدرت نظامی عامل اقتدار کشور و هراس دشمنان است، افزود: منطقی که می‌گوید اگر می‌خوایم پیشرفت کنیم دنبال قدرت نظامی نباشیم سبب شکست کشور می‌شود و واقعیت هایی امروز جهان این درس می‌دهد که تا جایی ممکن باید خود را قوی کنیم تا هیچ قدرتی هوس تعرض به کشور را پیدا نکند.

امام جمعه گرگان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس تصریح کرد: دوران دفاع مقدس سبب اثبات توانمندی ملت شد و اگر در روزهای اول چیزهای ساده‌ای را مهتاج بودیم اما آن سختی‌ها سبب شد امروز به جایی برسیم که موشک‌ها و صنایع دفاعی ما برای خیلی‌ها ایجاد وحشت کرده است.

آیت الله نورمفیدی افزود: یکی از پیام‌های مهم دفاع مقدس این است که ملت‌ها اگر بخواهند می توانند و هیچ وقت نباید این پیام را فراموش کرد و همیشه باید مدنظر داشته باشیم که در دفاع مقدس چه کردند و ما چه به دست آوردیم.

وی با اشاره به اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن در کشور افزود: سرشماری اگر دقیق باشد برای برنامه‌ریزی‌های آینده کشور لازم است اما برخی خانواده‌ها می‌ترسند وتصور می‌کنند که می خواند با سرشماری چیزی را از آن‌ها بگیرند.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: خانواده‌ها نترسند و اطلاعات دقیق به ماموران سرشماری بدهند و اگر اطلاعات دقیق نباشد برای برنامه‌ریزی‌های دولت مشکل ایجاد می‌شود.

وی همچنین با اشاره به خطبه ۱۷۵ نهج البلاغه اظهار کرد: امیر المومنین در خطبه‌های قبلی فرمودند انسان اگر می‌خواهد به سعادت ابدی برسد باید با هوای نفسانی خود مبارزه کند و نفس سرکش را بکشد.

امام جمعه گرگان با تاکید بر این که دنیا جای ایستادن، توقف و دل بستن نیست، گفت: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند دنیا مسجد بندگان خدا و محل عبادت است و این‌گونه نیست که دنیا نفی شده باشد بلکه کلاسی برای پیشرفت انسان و بالاتر رفتن و رسیدن به خدا است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    مجله

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال149 روز قبل