ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شیخ "محمدحسن خجسته" در گفتگو با تسنیم:

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۶:۰۱

حضور شیخ محمد حسن خجسته عضو شورای علمای بحرین در باشگاه خبری پویا

عضو هیئت مرکزی شورای علمای بحرین تأکید کرد که آیت‌الله عیسی قاسم از روحیه بسیار بالایی برخوردار است و در هیچ‌یک از جلسات محاکمه شرکت نخواهد کرد.

شیخ "محمد حسن خجسته" عضو هیئت مرکزی شورای علمای بحرین در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به وضعیت شیخ عیسی قاسم و بازداشت علمای این کشور از سوی آل خلیفه اشاره کرد و در این باره گفت: وضعیت بحرین را می‌توان در چندین محور بررسی کرد، در خصوص وضعیت شیخ عیسی قاسم باید بگویم که بر اساس اخبار واصله در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد و از روحیه بالایی برخوردار است، او اهمیتی به تهدیدهای موجود علیه خودش نمی‌دهد زیرا  هدف رژیم آل سعود، آل خلیفه و آمریکایی‌ها را از این‌گونه اقدامات به‌خوبی می‌داند، از همین رو وی هیچ توجهی به تهدیدات موجود ندارد و با روحیه بالایی گذران زندگی می‌کند، او آماده هر اتفاقی بوده و به مشیت الهی راضی است.

شیخ عیسی قاسم در جلسات محاکمه خود حاضر نخواهد شد

شیخ محمد خجسته ادامه داد: این موردی است که می‌توان در خصوص شیخ عیسی قاسم مطرح کرد و در خصوص محاکمه او باید گفت همچون سه جلسه دادگاه گذشته که شیخ عیسی قاسم در آنها حضور نیافت این بار نیز تصمیمی برای حضور در جلسات محاکمه آینده ندارد.

وی همچنین راجع به متحصنین در برابر منزل آیت الله عیسی قاسم گفت: در خصوص تحصن کنندگان در برابر منزل شیخ عیسی قاسم باید بگویم تعداد زیادی از جوانان مؤمن بیش از ۷۲ روز است که مقابل منزل شیخ عیسی قاسم تحصن کرده‌اند، این افراد مؤمن در الدراز جمع شده‌اند زیرا به سرانجام خیر کاری که می‌کنند ایمان دارند و آماده‌اند تا در این مسیر جانفشانی کنند. برخی از جوانان در الدراز وصیتنامه‌های خود را نوشته‌اند، آنان یک نسخه از وصیتنامه را به خانواده‌هایشان تحویل داده‌اند و نسخه دیگر آن را در جیب خود گذاشته‌اند و کفن پوشیده‌اند، این نشان می‌دهد این جوانان آماده هرگونه جانفشانی هستند.

 

او تأکید کرد: از طرف دیگر باید بگویم تعداد حاضران در الدراز طی روزهای گذشته کم شده است، اما هنگامی که گروهی از نیروهای امنیتی به‌سمت منزل شیخ عیسی قاسم حرکت کردند تعداد بسیار زیادی از مردم، زن، مرد و کودک به‌طور ناگهانی به خیابان‌ها ریخته سد راه نیروهای امنیتی شدند به‌طوری که این نیروها مجبور به عقب نشینی شده اعلام کردند که تنها به‌دلیل وقوع یک حادثه جنایی در منطقه حضور پیدا کرده‌اند.

این عضو هیئت مرکزی شورای علمای بحرین در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مردم آماده جانفشانی هستند و هنگامی که شنیدند خودروهای زرهی نیروهای امنیتی به منزل شیخ عیسی قاسم نزدیک می‌شوند، اهالی الدراز و روستاهای اطراف و مردم متحصن برای دفاع از او به پا خاستند، روحیه مردم علی‌رغم بازداشت تعداد زیادی از علمای دینی بسیار بالاست.

بازداشت علما مانع از ادامه تحصن در برابر منزل آیت‌الله عیسی قاسم نمی‌شود

شیخ محمد خجسته ادامه داد: رژیم آل خلیفه گمان می‌کند با بازداشت علما و خالی کردن میدان از وجود آنان مردم هراسان خواهند شد و می‌تواند آنان را بترساند، تقریباً تمام علمای فعال و آنان که اطراف منزل شیخ عیسی قاسم تجمع کرده بودند بازداشت و زندانی شدند، برخی از آنان به یک سال زندان محکوم شدند و برخی دیگر همچون شیخ مجید مشعل به دو سال زندان.

او در پایان تأکید کرد‌: با وجود تمام این بازداشت‌ها تحصن در برابر منزل شیخ عیسی قاسم ادامه دارد، آل خلیفه همچنان به بازداشت علما و مردم ادامه می‌دهد و متوهم شده است که می‌تواند از این طریق صدای اعتراض مردم را قطع کند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال170 روز قبل