ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

استکبار درصدد است کشورهای اسلامی را تحت سیطره بگیرد

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۴:۰۵

آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه د رآذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: با آمادگی کامل و عزم راسخ جبهه مقاومت اسلامی و حزب‌الله لبنان، آمریکا و رژیم صهیونیستی آرزوی پیروزی در سوریه را به‌گور خواهند برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری در خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریز با اشاره به اینکه امام حسین (ع) شهید راه امر به‌ معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: امربه‌معروف و نهی از منکر جزو فرایض مسلم اسلامی است و پس از تشکیل حکومت اسلامی در مدینه، این فریضه به‌صورت همگانی و الزامی براساس آیات مدنی ابلاغ شد.

وی افزود: هر قول و فعلی که حسن آن نزد شرع و عقل پذیرفته‌شده باشد، به‌عنوان یک معروف مطرح است و در غیر این صورت منکر اطلاق می‌شود.

امام‌جمعه تبریز با اشاره به معروف‌ها و منکرها در عزاداری‌های حسینی، گفت: خرافات و پیرایه‌ها در عزاداری جزو منکرات اقتصادی است و شیعیان و عزاداران حسینی باید به سراغ علمای بصیر و فقیه رفته و از آنان پرسش کنند، نه اینکه سراغ تشیع لندنی بروند.

وی با اشاره به اینکه تبعیت از پیامبر اکرم (ص) و ائمه‌اطهار (س) از مصادیق بارز معروف سیاسی است، خاطرنشان کرد: تبعیت از ولی‌فقیه زمان در مراتب بعدی از مصادیق بارز این معروف سیاسی بوده و پذیرفتن طواغیت و حاکمان ناصالح و قبول کردن اسلام التقاطی و سلطنتی به‌جای اسلام ناب از مصادیق منکر سیاسی است.

آیت‌الله مجتهد شبستری با تأکید بر اینکه مسلک معاویه و یزید سکولاریسم بود، افزود: معاویه و یزید نه مسلمان بلکه به تعبیر امروزی سکولار بودند و حضرت اباعبدالله(ع) در مقابل حکومت غاصبی قرار داشتند که تمام معروف‌ها را زیرپا گذاشته و درصدد ترویج منکرها بودند. مهم‌ترین پیام و درس قیام سیدالشهدا‌(ع) در کربلا، بقای اسلام، زنده‌کردن روح مقاومت، عزت‌نفس و عدم پذیرش سلطه بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با یادآوری اینکه استکبار جهانی درصدد است کشورهای اسلامی و ایران را تحت سیطره بگیرد، گفت: مقام معظم رهبری نسبت به لبخند استکبار هشدار داده‌اند.

وی با اشاره به دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با رهبر معظم انقلاب،  امنیت را بسیار با اهمیت دانست و گفت: به دلیل ضرورت امنیت در تمامی شئون، بدون امنیت؛ اقتصاد، فرهنگ وغیره دچار اختلال خواهد شد و خوشبختانه کشورمان با انفاس قدسی رهبر انقلاب و دارا بودن نیروهای نظامی و انتظامی در منطقه ناامن غرب آسیا، شاهد امنیت پایدار است.

آیت‌الله مجتهد‌شبستری با اشاره به تحولات اثرگذار در بحران سوریه، گفت: با حمایت جبهه مقاومت و روسیه از سوریه، خوشبختانه کفه ترازو به سمت سوریه در حال چرخش است و با تنگ شدن عرصه بر تروریست‌ها شاهد نگرانی روز افزون آمریکا و رژیم صهیونیستی هستیم.

وی با اشاره به بلوف آمریکا مبنی بر حمله به سوریه، افزود: با آمادگی کامل و عزم راسخ جبهه مقاومت اسلامی و حزب‌الله لبنان، آمریکا و رژیم صهیونیستی آرزوی پیروزی در سوریه را به‌گور خواهند برد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال137 روز قبل