ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در مراسم رونمایی از موسوعه "السنه النبویه" مطرح شد

۰۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۲۲

آیت الله اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: جای تأسف است در مراکز مهم اسلامی مثل الازهر، الزیتونه وغیره اثری از کتب اهل‌بیت(ع) نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در مراسم رونمایی از موسوعه "السنه النبویه" که در سالن همایش‌های مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد، اظهار داشت: لازم است این ایده که روایات ائمه اطهار(ع) همه روایات پیامبر اسلام(ص) است از نظر علمی تثبیت شود.

وی بابیان اینکه باید احادیث اهل‌بیت(ع) ترویج پیدا کند و از انزوا خارج شود، خاطرنشان کرد: جای تأسف است که در مراکز مهم اسلامی مثل الازهر، الزیتونه وغیره اثری از کتب اهل‌بیت(ع) نیست.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: مشکل جهان اسلام ریشه در عدم وجود احادیث و روایات اهل‌بیت(ع) است و بیشتر مشکل جریان‌هایی که فقط به فکر کشتن، غارت و خسارت هستند نیز برگرفته از همین موضوع است.

وی کمبود معارف اهل‌بیت(ع) در جوامع را سبب ایجاد شکافت‌هایی در جامعه اسلامی دانست و افزود: متأسفانه نشر معارف اهل‌بیت(ع) و نبی اکرم در جامعه اسلامی عام بسیار ضعیف و به انزوا کشیده شده است که یکی از اهداف این موسوعه  خارج کردن جامعه و گسترش حدیث اهل‌بیت(ع) بوده است.

اراکی با تأکید بر اینکه حتی نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه هم منزوی است، ادامه داد: جای تأسف است برخی از وجود این کتاب‌های مهم اطلاعی ندارند و هستند کسانی که ۳۰ الی ۴۰ سال در مراکز اسلامی و در رشته‌های علوم اسلامی تحصیل‌کرده‌اند که از وجود نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه اطلاع هم ندارند.

وی عنوان کرد: این خلأ بزرگی است که در جوامع اسلامی احادیث و روایات اهل‌بیت(ع) وجود ندارد و بیشتر مشکلات هم از این کمبود نشات می‌گیرد که باید ما از همین مدخل احادیث برای پر کردن این خلأ وارد شویم.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال147 روز قبل