ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های محلی ترکیه اعلام کردند، دولت ترکیه به دنبال اقدامات اخیر خود پس از کودتای نافرجام، برای ۴۲ خبرنگار در این کشور قرار بازداشت صادر کرده است.

شبکه «راشاتودی» در گزارش خود در این رابطه نوشت: دولت ترکیه همچنان به اقدامات خود در سرکوب تلاش‌های پس از کودتای نافرجام در این کشور ادامه می‌دهد. تا کنون حدود ۵۰ هزار نظامی، پلیس، قاضی، کارمند دولت و معلم در ترکیه از خدمت تعلیق و یا بازداشت کرده است.

بر اساس این گزارش، دولت ترکیه در دو سه روز اخیر چند گام برای تسهیل برخورد با مخالفانش برداشته است؛ تعلیق موافقتنامه حقوق بشر با اروپا، اعلام وضعیت اضطراری در کشور و درخواست رسمی از آمریکا برای استرداد «فتح‌الله گولن» به عنوان رهبر معنوی اپوزیسیون ترکیه که در آمریکا پناهنده شده است.

با گذشت تنها یک هفته از کودتا، هزاران نفر از نظامیان و کارمندان بخش‌های عمومی به بهانه ارتباط احتمالی با جریان تحت رهبری «فتح‌الله گولن» بازداشت، اخراج یا از کار تعلیق شده‌اند.

گستره برخوردهای پلیسی با جریانات مخالف دولت ترکیه در این روزهای گذشته آنقدر وسیع بود که صدای اکثر مقامات اروپایی را در آورده است. 

«یوهانس هان» کمیسیونر اتحادیه اروپا در مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اعلام کرد، شمار بالای بازداشت‌ها و اخراج‌ها، آن هم در این بازه زمانی کوتاه، نشان می‌دهد که دولت از قبل فهرستی آماده داشته است. 

انتهای پیام/.

http://fna.ir/W76I61

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,