ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آیت‌الله «عباس کعبی» عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به فرافکنی دولت در قبال نقض عهد آمریکا در اجرای برجام اظهار داشت: بیش از سه دهه است که بدعهدی‌های آمریکا آشکار شده و از ‌آنجایی که آنها نتوانستند از طریق تهدید نظامی علیه ایران کاری انجام دهند می‌خواهند از طریق مذاکره، غربی سازی و تسلیم ملت ایران را پیش ببرند.

آیت‌‌الله کعبی بر همین اساس افزود: هدف ایران از مذاکرات رفع کامل تحریم‌ها بود اما ما امروز به جای رفع تدریجی تحریم‌ها شاهد رکود و عدم گشایش ملموس هستیم که از این رو دولت و تیم مذاکره‌کننده باید به فکر باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وظایف هیأت نظارت بر برجام گفت: هیأت نظارت باید در این زمینه فعال شود و کمیسیون مشترک برای بررسی نقض عهد طرف آمریکایی تشکیل شود چرا که آمریکا در حال حاضر پروژه تحقیر ملت ایران را پیش می‌برد.

وی ضمن انتقاد از بحث عزت‌ آوردن برجام که از سوی روحانی مطرح شده بود، خاطرنشان کرد: آمریکا فقط بر روی کاغذ تعهد داده بود و ما اقدامی در این زمینه نمی‌بینیم در حالی که رفع تحریم‌های بانکی بسیار حائز اهمیت بود ولی آنها به صراحت می‌گویند که ما نمی‌گذاریم ایران به نظام مالی آمریکا دست پیدا کند.

آیت‌الله کعبی با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد از طریق فشار بر ایران و رفع تحریم‌ها به صورت قطره‌چکانی خواسته خود را پیش ببرد، اظهار داشت: دولت در آغاز کار وعده‌هایی به ملت داده و بر روی برجام سرمایه‌گذاری کرده بود و این انتظار را در جامعه ایجاد کرد که با برجام گشایش اقتصادی میسر شود.در حالی که دولت شاهد است وعده‌ها اجرایی نشده و قرار هم نیست با برجام گشایشی حاصل شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/4MECEQ

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,