ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«عمر اوسی»، عضو پارلمان سوریه و رئیس ابتکار ملی کردهای سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق بر ضرورت هماهنگی حزب اتحاد دموکراتیک و شورای میهنی کُرد با جبهه مقاومت و دولت روسیه برای مبارزه با داعش به جای هماهنگی با ائتلاف آمریکایی تاکید کرد.

وی افزود: احزاب سیاسی کُرد نباید دنباله‌رو راه حل‌های آمریکا برای قضیه کُردهای سوریه در قامشلی، عفرین و عین العرب باشند.

اوسی با بیان اینکه ائتلاف آمریکایی هیچ راه حلی را که در راستای منافع کردها در سوریه باشد، ارائه نخواهد داد، گفت: قضیه کردها در سوریه با ترکیه و عراق تفاوت ریشه‌ای دارد.

وی تاکید کرد: طرف‌های کُرد سوریه اگر مایل به حل واقعی قضیه خود در سوریه دارند باید از طریق هماهنگی با دولت سوریه برای رسیدن به حقوق خود تلاش کنند.

نماینده سوری گفت: احزاب سیاسی کُرد سوریه نیز اگر خواهان مبارزه با داعش از طریق گروه‌های نظامی وابسته به این احزاب هستند باید با دمشق، تهران و مسکو هماهنگی اساسی داشته باشند.

اوسی گفت: آمریکا جنایات خود در کشتار غیرنظامیان را به نیروهای دموکراتیک سوریه (کُردها) نسبت داده تا کُردهای سوریه را به مسائلی همچون کشتار نژادپرستانه غیرنظامیان متهم کنند.

وی افزود: آمریکا در قتل عام اهالی ۲ روستای توخار کبیر و روستای النواحه یگان‌های کرد را به دادن اطلاعات اشتباهی درباره مواضع داعش متهم کرد درحالی که اصلا اینچنین نبوده است.

نماینده سوری ضمن اعلام مخالفت کُردهای سوریه با حضور نظامیان بیگانه در خاک سوریه، گفت: نیروهای آمریکایی، فرانسه و دیگرانی که در تله النور واقع در جنوب شهر عین العرب حضور دارند از سوی عموم جامعه کُرد مورد استقبال نیستند .

وی تاکید کرد: کُردهای سوریه حضور بیگانگان در خاک سوریه را اشغال خاک این کشور قلمداد کرده و مثل حضورشان در مبارزه با تروریسم آماده مقابله نظامی با اشغالگران هستند خواه از طریق پیوستن به ارتش سوریه یا تشکیل نیروهای متشکل از جوانان کردی که با ارتش و دولت سوریه هماهنگ هستند همچون آنچه که در حلب جریان دارد.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/DXIBC5

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,