ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۵۲

سلاح اتمی آمریکا

هفته نامه اشپیگل از تصمیم دولت آمریکا برای مدرن سازی تسلیحات اتمی خود مستقر در پایگاه بوشل آلمان خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارشی که در هفته نامه اشپیگل منتشر شده است آمریکا می خواهد تسلیحات اتمی خود مستقر در خاک آلمان را مدرنیزه کند.

به نوشته اشپیگل، "باراک اوباما"، رئیس جمهور آمریکا در آستانه پایان دوران ریاست جمهوری اش مرحله توسعه نهایی برای یک نسخه جدید ازبمب های هسته‌ای را به تصویب رساند.

بر این اساس سلاح های اتمی نوع  B61-12 باید از سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه رسیده و بعد از آن در پایگاه هوایی بوشل آلمان مستقر شود.

پایگاه بوشل یک منطقه به شدت محافظت شده است که سلاح های اتمی آمریکا در آن مستقر است. سربازان آمریکایی به منظور حمایت از این پایگاه نظامی در منطقه مستقر هستند.

در حال حاضر ۱۰ تا ۲۰ کلاهک اتمی در پایگاه بوشل وجود دارد که در زمان وضعیت اضطراری و هنگام جنگ می تواند توسط بمب افکن های تورنادوی آلمان برای حمله حمل شوند.

نیروهای مسلح آمریکا بخصوص می خواهند تسلیحات هسته ای استراتژیک خود را مدرن سازی کنند. آن ها از بخش صنعت درخواست کرده اند که تا سال ۲۰۱۷ پیشنهاداتی را برای ساخت یک نسل جدیدی از موشک های دور برد هسته ای و یک موشک کروز دور برد جدید را ارائه دهند.

بخصوص کشورهای لهستان و عضو بالکان سال هاست که ناتو را تحت فشار قرار داده اند که بازدارندگی هسته ای در این ائتلاف نظامی را تقویت کنند.

این اقدامات در حالی انجام می شود که اوباما در شروع اولین دوره ریاست جمهوی خود در آمریکا خلع سلاح هسته ای را از اهداف دولت خود اعلام کرد.

دولت آلمان نیز در حالی که اعلام می کند به دنبال دنیایی عاری از سلاح اتمی است، ولی همچنان بازدارندگی اتمی را به عنوان دکترین نظامی ناتو قبول دارد.

آلمان طی سال های اخیر شاهد تظاهرات و راهپیمایی های گسترده علیه سلاح های آمریکا در داخل خاک خود بود . اکثر آلمان ها خواستار برچیده شدن سلاح های اتمی آمریکا در خاک کشورشان هستند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال190 روز قبل