ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

۱۴ مهر ۱۳۹۵ – ۰۸:۴۹

علی لاریجانی صحن مجلس

رئیس مجلس گفت: آمریکا و اسرائیل هیچ اراده‌ای برای مبارزه با تروریسم ندارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه (۱۴ مهر) پارلمان در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: سلام بر حسین(ع) شخصیتی که رسول خدا(ص) درباره ایشان فرمود «حسین از من است و من از حسین، خداوند هر کس حسین را دوست بدارد دوست می‌دارد».

وی ادامه داد: نهضت حسینی بر محوریت چنین شخصیتی تاریخ را دو پاره نمود عده‌ای حسینی شدند و می‌شوند و پاره‌ای دیگر یزیدی، عمق این نهضت بزرگ آنگونه بود که همه اولیاء دین در زنده نگه داشتن آن قیام کردند تا صف حسینیان در تاریخ روشن و فروزان باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه روایات نشانگر آن است راه حسین(ع) در تاریخ باید تابناک و درخشنده باقی بماند، گفت: این راه باید روشن بماند تا  حسینیان هر زمان جهت خود را با این نهضت همسو کنند و سمت و سوی دشمنان خدا را نیز به درستی بشناسند لذا نهضت حسینی معیار حق و باطل در تاریخ شد.

لاریجانی با اشاره به جوهره نهضت، امام حسین (ع) تصریح کرد: امام  خود جوهره نهضت را اینگونه بیان می‌کند، من به جهت خودخواهی، گردنکشی، فتنه انگیزی، ستمگری، خروج نکردم بلکه به قصداصلاح در امت جدم خروج نمودم تا امر به معروف کنم و از منکر نهی نمایم و به سیره جدم و پدرم عمل کنم.

وی با اشاره به فرازی از زیارت اربعین، یادآور شد: امام، جان را فدا نمود تا بندگان را از جهالت نجات دهد، امروز نیز باید صف حسینیان و یزدیان را به درستی درک کرد، صحنه زندگی مسلمانان پر از فتنه و آشوب سفاکان تروریسم وهابی شده است که با کمال قساوت تیغ بر رخساره امت اسلامی می‌کشند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه آمریکا و قدرت شیطانی صهیونیسم امروز هل هله کنان از تروریسم‌ها حمایت می‌کنند، افزود: اخیرا در کنفرانس هرتزلیا که رژیم صهیونیستی برگزار کرده بود، یکی از شخصیتهای مشهور آمریکایی در اجلاس بیان کرد که اسرائیل امروز در بهترین شرایط امنیتی است، چراکه کشورهای دیگر درگیر مسائل تروریستی و امنیتی در منطقه شده‌اند و بدترین حالت زمانی است که تروریستها سرکوب شوند و ایران و حزب‌الله موفق از آن بیرون بیایند.

نماینده قم در مجلس ادامه داد: این فکر شیطانی و یزیدی نشان می‌دهد آمریکاییها و اسرائیلیها خلاف شعارهای دروغین خود هیچ اراده‌ای برای مبارزه با تروریسم ندارند و هدف بزرگتری در پس این ماجراجویی فراگیر منطقه‌ای نهفته است.

لاریجانی تصریح کرد: در همین کنفرانس یکی از مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد اسرائیل در شرایط بی‌نظیری قرار دارد که باید آن را حفظ کرد و حتی اگر داعش سرکوب شود باید هرچه سریع‌تر با جبهه النصره پیوندهای عمیق‌تری برقرار کرد، این مطلب به خوبی ماهیت جریانهای تروریستی را نشان می‌دهد.

وی افزود: این دو موضوع که از زبان دو صاحب نظر آمریکایی‌ و صهیونیستی بیان شد عیان می‌کند که آنچه رهبر معظم انقلاب چندی پیش فرمودند عین حقیقت و راه روشن امروز ماست که فرمودند راهبرد ما و آمریکاییها در مسائل منطقه در تضاد کامل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در فتنه تکفیری منطقه به‌دنبال خاموش کردن این فتنه و آرام کردن منطقه است، گفت: آنچه آمریکاییها و صهیونیست‌ها دنبال می‌کنند ادامه بحران امنیتی و شعله‌ور کردن آن است که البته حد و حدودی دارد تا جایی‌که صدمه‌ای به منافع آن‌ها وارد نشود.

لاریجانی با اعلام اینکه خط حسینی و یزیدی در عصر ما را می‌توان در لابه‌لای افکار و اقدامات دو طرف یافت، اظهار کرد: وظیفه امروز ما فهم صفوف حسینی و یزیدی زمانه است، گریستن و غمگساری در واقعه کربلا ما را باید به وظیفه امروز آشنا کند به قول شهید بزرگوار مطهری باید شمر امروز را شناخت. آیا شمر امروز با آتش افروزی بزرگ در منطقه غیر از آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی کشورهای پست و دون پایه منطقه هستند.

وی با بیان اینکه پیام نهضت امام حسین (ع) شناخت صف یزیدی‌ها و ایستادگی در راه مبارزه با آن تا پای جان است، ادامه داد: اگر امام صادق فرمودند حسین اشک چشم هر مؤمنی است از آن جهت بوده که رفتار ما متناسب با شرایط امت اسلامی آراسته به سیره حسین شود و ملت بزرگ و روشن‌ضمیر ایران در پناه انوار انقلاب اسلامی این آراستگی را یافته است.

رئیس قوه مقننه در پایان گفت: سلام بر حسین و بر اولاد حسین و بر انصار حسین که مقتدای حرکت ملت ایران و عامل عزت و سرافرازی این ملت هستند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال137 روز قبل