ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز جمعه بار دیگر به انتقاد از عملکرد آمریکا در سوریه پرداخت، اما گفت باید از شکست توافق حاصل شده بین مسکو و واشنگتن جلوگیری کرد.

آقای لاوروف که پس از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «مهمترین مسئله‌ای که در حال حاضر وجود دارد، این است که از شکست توافقنامه روسیه و ایالات متحده جلوگیری شود.»

بر اساس توافقی که دو هفته قبل به دست آمد، قرار بود پس از یک آتش‌بس یک هفته‌ای در سوریه، آمریکا و روسیه برای حمله مشترک به مواضع داعش و جبهه النصره اتاق مشترک عملیات تشکیل دهند. آتش‌بسی که بر اساس این توافق برقرار شد، ظرف چند روز به واسطه حمله مرگبار آمریکا به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور، حمله به کاروان کمک‌های بشردوستانه در حلب و موارد مکرر نقض آتش‌بس توسط معارضین، شکست خورد.

بر اساس یکی از بندهای توافق مسکو و واشنگتن، قرار بود آمریکا گروه‌های تروریستی را از معارضین مسلح جدا کند، اما روسیه می‌گوید که کاخ سفید به این تعهد خود عمل نکرده است. وزیر خارجه روسیه در این رابطه گفت: «خودداری ایالات متحده از جدا کردن تروریست‌ها از معارضین در سوریه این فرضیه را تقویت می‌کند که هنوز طرح‌هایی برای سرنگون کردن (بشار) اسد (رئیس‌جمهور سوریه) وجود دارد.»

آقای لاوروف با بیان اینکه حوادث پیش آمده در دیرالزور و حلب توافق آتش‌بس را تضعیف کرد، گفت مسکو خواستار تحقیق کامل در مورد این حوادث است.

وی تأکید کرد تنها در صورتی آتش‌بس در سوریه موفق می‌شود که با جبهه‌النصره و داعش مبارزه شود، در غیر اینصورت هرگونه آتش‌بسی در سوریه بی‌معنی خواهد بود.

انتهای پیام/ق

http://fna.ir/L09J7X

منبع : farsnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,