ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«محمد الحطاب»، سخنگوی گروهان‌های جهاد یکی از گروه‌های وابسته به نیروهای بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد قصد آمریکا برای اعزام نظامیان بیش تر به عراق را غیر قابل توجیه خواند و گفت: هدف آمریکا، تاسیس مجدد پایگاه‌های ویژه در سرزمین‌های آزاد شده و اجرای برنامه‌های از پیش تعیین شده و شناخته شده است.

وی افزود: آمریکا و متحدان آن به دنبال پیاده کردن نقشه‌های خود در مناطقی هستند که نیروهای ارتش و بسیج مردمی با سرکوب گروهک تروریستی داعش آنجا را آزاد کردند.

الحطاب گفت: نیروهای امنیتی، بسیج مردمی و عشایر عراقی قدرت و شایستگی خود را در سرکوب تروریست‌ها، آزادسازی مناطق و در نهایت سیطره بر آنجا ثابت کردند.

سخنگوی گروهان‌های جهاد عراق گفت: نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق مناطق این کشور را از چنگ داعش آزد نکردند که نیروهای آمریکایی بیایند و دوباره آنجا را غیرمستقیم اشغال کرده و نقشه تجزیه عراق را اجرا کنند.

وی تاکید کرد: بسیج مردمی در مقابل کسانی که این نیروها را در خاک عراق حاضر کند خواهد ایستاد.

اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا دوشنبه گذشته در بغداد از اعزام 560 نیروی نظامی به عراق خبر داده است.

کارتر اعلام کرد که امریکا قصد دارد این نیروها را به منظور کمک به عراق در راستای مبارزه علیه گروه تروریستی داعش، اعزام کند.

کارتر گفت برخی از این نیروها در پایگاه هوایی القیاره مستقر خواهند شد و برخی دیگر به نیروهای محلی در زمینه مبارزه با داعش مشاوره خواهند داد تا برنامه بازپس گیری کنترل موصل در سال جاری محقق شود.

براساس این گزارش، با اعزام این نیروها شمار نظامیان امریکایی در عراق به بیش از 4 هزار و 600 نفر خواهد رسید.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/87ADJC

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,