ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قم که به مناسبت هفته ناجا با حضور فرماندهان انتظامی استان در تالار معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، با اشاره به ابعاد مختلف حادثه عاشورا اظهار کرد: در طول تاریخ کمتر‌ حادثه‌ای همچون عاشورا اثرگذاری ویژه داشته است، در حالی که جنگ‌های بسیاری در جهان رخ داده و امروز از آنها به عنوان وقایع متعارف تاریخی یاد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حادثه عاشورا انقلابی درونی در بشریت ایجاد کرده است، افزود: عاشورا تنها به شیعیان اختصاص ندارد و برای کسانی که به آن نزدیک می‌شوند انقلابی درونی ایجاد می‌کند، در حالی که جنگ‌های تاریخی انقلاب درونی در انسان ایجاد نمی‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنبه‌های تحول‌آفرین و عمیق حادثه عاشورا تصریح کرد: آنچه که موجب نابودی دشمنان می‌شود شکستن حریم ولایت است، لذا این حریم باید برای اهل بیت(ع) و ولایت حفظ شود.

وی به بصیرت‌آفرینی حادثه عاشورا برای بشریت اشاره کرد و کمال انسان‌ها را بعد دیگری از پاسداشت ولی‌الله دانست و گفت: غضب الهی مشمول کسانی می شود که حریم ولایت را نگه نمی‌دارند و امروز نیز برخی حرمت این مهم را رعایت نکرده و زمین خوردند.

لاریجانی سرنوشت شوم بعثی‌ها در پی بی‌حرمتی به دوستداران اهل‌بیت(ع) را یادآور شد و افزود: قطعاً داعش و النصره نیز که تو‌هین‌های زیادی به اهل بیت(ع) و دوستداران ایشان کرده‌اند از صفحه روزگار محو خواهند شد.

وی با اشاره به تلاش‌های برخی جریان‌های بین‌المللی برای حفظ تروریسم در منطقه ادامه داد: اظهار این گروه‌ها برای مقابله با تروریسم دروغی بیش نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هم‌پیمانی ۶۰ کشور با آمریکا برای مبارزه با تروریسم در منطقه گفت: این جریان قریب به دو سال است که مبارزه با تروریسم در عراق را آغاز کرده، اما نتیجه اقدامات آنها چه بوده است در حالی که اگر حمایت‌های ایران و حشدالشعبی نبود کی فلوجه آزاد می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها با تروریسم بازی می‌کنند، به برگزاری کنفرانس هرتزلیا با حضور مقامات آمریکایی و مطالب مطرح شده در این کنفرانس اشاره کرد و افزود: یکی از مقامات رژیم صهیونیستی در این نشست گفته که در صورت سرکوب داعش باید به سرعت با النصره ارتباط برقرار و آنها را حفظ کرد، با این شرایط آیا بازی غربی‌ها با تروریسم دروغ است.

این خبر در حال تکمیل است…

انتهای پیام/۷۸۰۲۷/ز

http://fna.ir/ANXSSD

منبع : farsnews.com

مجله