ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، 6 کشور ثروتمند که بیش از نیمی از اقتصاد جهانی را شکل می‌دهند، تنها میزبان کمتر از 9 درصد پناهجویان و آوارگان جهان هستند.

بر اساس گزارش موسسه انگلیسی «آکسفام» کشورهای آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، فرانسه و انگلیس میزبان 21 میلیون پناهجو و آواره جهان در سال گذشته بودند که این رقم برابر 8.8 درصد مجموع جهان است. کشورهای فقیرتر در تضاد با این مسئله بیشترین میزبانی را از پناهجویان و آوارگان جهان داشته‌اند.

کشورهای اردن، ترکیه، پاکستان، لبنان، آفریقای جنوبی در حالی‌که در اقتصاد جهانی زیر دو سوم سهم دارند، میزبان 50 درصد آوارگان و پناهجویان جهان هستند.

در بخشی دیگر گزارش موسسه آکسفام آمده است: در حالی‌‌که آلمان به تازگی میزبان کمیت بیشتری پناهجو در قیاس با دیگر کشورهای ثروتمند جهان بوده است، هنوز فاصله و شکاف عمیقی بین کشورهای فقیرتر و امکانات حداکثری که آن‌ها برای اسکان پناهجویان و آوارگان فراهم می‌نمایند، وجود دارد.

«وینی بینیمیا» مدیر عامل آکسفام در این زمینه گفت: «برای بسیاری از دولت‌ها جای شرمندگی دارد که نسبت به رنج میلیون‌ها فرد آسیب پذیر که موطن را رها کرده و زندگی خود را به خطر افکنده‌اند از کمک دریغ می‌ورزند. کشورهای فقیرتر در این زمینه در محافظت و نگهداری از پناهجویان قبول مسئولیت کرده‌اند در حالی که این مورد باید مسئولیت مشارکتی باشد اما بسیاری از کشورهای ثروتمند‌تر کاری انجام نمی‌دهند.»

 در این گزارش همچنین آمده است: در اقصی نقاط جهان 65 میلیون نفر به خاطر ستیز،موارد قضایی و خشونت مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند. در این بین بیش از یک سوم پناهنده و پناهجو هستند و باقی مانده نیز مجبور به نقل مکان در داخل کشورهای خود شده‌اند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/7RXDQE

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,