ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل:

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۳۹

آیت الله عاملی

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: آمریکا با همکاری صهیونیست و پرورش داعش وگروهک‌های تروریستی قصد پایمال نمودن کرامت انسانی در منطقه را دارند و و حاضرند با شکستن و زیرپا گذاشتن منشور حقوق بشر واقعی، به صورت مزدورانه به دنیا حاکمیت پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلخال، آیت الله سید حسن عاملی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم در یادواره شهدای فصل تابستان و شهدای ورزشکار که در مصلای خلخال برگزار شد اظهار داشت: شهادت در راه اسلام و قرآن حرمت دارد و در آئین اسلام ارج و قرب خاصی به شهید داده می شود.

وی با بیان اینکه در اسلام توصیه شده که شهید را با لباس خود دفن کنید و لباس خونین شهید به همراه پیکر شهید ملکوت بوده و از آن حیث شهدا معمولی نیستند, افزود:خون سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برزمین ریخته نشد و خون هر شهید در هر کجا ریخته شود همان مکان مسجد می‌شود و قرب و منزلت شهدا در برابر پروردگار تبارک و تعالی، متعالی است.

آیت الله عاملی بیان داشت: جهان در حال حاضر به فکر حضرت امام حسین (ع) نیاز دارد و تفکر و اندیشه والای این شهید کربلا باید در دنیا ساری و جاری شود و از این منظر می‌توان به حاکمیت نظام سیاسی شیعه تداوم بخشید.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام خمینی (ره) که حاکمیت اسلام را در خاورمیانه پایه ریزی کرد و به دنیا ثابت نمود که حاکمیت غیر اسلام در این دنیا پوچ و بی اساس بوده و ظهور انقلاب اسلامی در خاورمیانه، باعث رشد و ایجاد انقلاب بزرگی در منطقه شد و قرار گرفتن این انقلاب در زیر پرچم حضرت اباعبدالله الحسین عزت ویژه‌ایی به آن بخشیده است.

وی بیان کرد: آمریکا با راه اندازی ۸ سال جنگ تحمیلی با همکاری کشورهای ابر قدرت اروپایی، یک جنگ جهانی با مقیاس کوچکتر را طراحی کرد و با تحمیل جنگ ناعادلانه به ملت ایران، در نظر داشت تا به بدنه این انقلاب آسیب بزند و در واقع ظهور انواع گروهکهای تروریستی از جمله داعش نیز از این مسئله نشات می‌گیرد.

آیت الله عاملی افزود: آمریکا با همکاری صهیونیست و پرورش گروهک‌های تروریستی قصد پایمال نمودن کرامت انسانی در منطقه را دارند و به همین خاطرحاضر هستند با شکستن و زیرپا گذاشتن منشور حقوق بشر واقعی، به صورت مزدورانه به دنیا حاکمیت پیدا کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اردبیل گفت: آمریکا در یک اظهار نظر جالب اذعان داشته است که با فروپاشی داعش، امنیت این کشور از بین می‌رود و با تقویت این گروه تروریستی روزانه شاهد قتل و غارت مردم بی گناه و مظلوم سوریه و عراق را شاهد هستیم و آمریکا با اتحاد ۸۰ کشوربه راه اندازی شیعه کشی در عراق و سوریه دست می‌زند و حضور نیروهایی انقلابی در قالب مدافعان حرم به مقابله با افکار پلید و مزدور آمریکا در منطقه ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: آمریکا و مزدوران اروپایی با گسترش فکر وهابیت در منطقه خاورمیانه سعی دارند با استفاده از گروه‌های تکفیری از جمله داعش، مردم مسلمان شیعه و سنی منطقه را به چالش بیاندازند و با تفرقه افکنی میان این دو گروه به اهداف پلید خود دست یابند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان داشت: منویات ارزشمند مقام معظم رهبری ضمن اهمیت دادن به هویت شیعه که برگرفته از عاشورا و مبعث می‌باشد را حفظ کرده است و در حال حاضر در داخل مرزهای کشور امنیت کامل به سر می‌بریم و تا به حال با وجود جنگ در خاورمیانه حتی یک گلوله هم به سمت ایران اسلامی شلیک نشده است و در واقع جمهوری اسلامی ایران به یک ابر قدرت بلامنازع در دنیا تبدیل شده است.

آیت الله عاملی بیان کرد: بصیرت حماسی و دینی شهدای مدافع حرم در مقابله با مزدوران و ابرقدرت‌های هم پیمان خود کار ارزشمندی است و به طوری که نیروهای دریایی آمریکا با حضور در منطقه خلیج فارس، به زبان فارسی حرف می‌زنند و این مسئله نشان از حاکمیت خلیج فارس برای کشورمان را نشان می‌دهد که این عزت و سربلندی در زیر سایه شهدای اسلام و قرآن و شهدای مدافع حرم امکانپذیر شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: حضور پرشور و حماسی مردم شهید پرور شهرستان خلخال و بخش‌های شاهرود و هشجین در تشییع پیکر مطهر شهید سید ناصر ناصری و اولین شهید مدافع حرم خلخال فرید کاویانی لرد ارزشمند و بی نظیر بود و حضور جوانان و نوجوانان در آئین تشییع شهدای گرانقدر، ضمن خلق حضور معنوی به گسترش فرهنگ عاشورایی و حسینی در کشور را به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/

 

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال194 روز قبل