ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۹

آمانو

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با خبرگزاری آلمان توافق اتمی ایران با غرب را همچنان در یک مرحله اولیه حساس ارزیابی کرده و اجرای آن را همچنان شکننده دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "یوکیا آمانو"، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که به آلمان سفر کرده است در گفتگو با خبرگزاری این کشور گفت: توافق اتمی تاریخی با ایران هنوز در یک مرحله اولیه حساسی قراردارد. اجرای این توافق همچنان شکننده است.

آمانو که از امروز سفری به آلمان را آغاز کرده است در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که " خطاهای فنی کوچک، شکست های کوچک در اجرا می توانند تبدیل به مسائل مهم سیاسی شوند که تاثیرات منفی بزرگی روی این توافق می تواند داشته باشد.

در اواسط ژانویه گذشته مرحله اجرای توافق هسته ای ایران با غرب بعد از بیش از یک دهه مذاکرات آغاز شد. این توافق امکان استفاده ایران از انرژی اتمی و تحقیقات هسته ای را فراهم کرده اما همزمان از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی جلوگیری می کند.

آمانو همچنین تاکید کرد که در آمریکا و ایران افراد زیادی وجود دارند که از این توافق اتمی حمایت نمی کنند؛ وی از اعتماد کم بین ایران و آمریکا سخن گفت. بنابراین خروجی انتخابات ریاست جمهوری در ایران و آمریکا هیجان انگیز است.

آمانو از امروز جمعه سفری چهار روزه را به آلمان آغاز کرده تا آنجا درباره فعالیت های هسته ای جمهوری فدرال آلمان اطلاعاتی را کسب کند. همچنین برای امروز یک دیدار با وزیر امور خارجه آلمان در برنامه های این سفر آمانو قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال136 روز قبل