ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آمار سه ماهه کشته شده ها در جاده‌های مرگ / عابران پیاده، قربانیان اصلی تصادفات رانندگی

 اخبار اجتماعی ,خبرهای   اجتماعی ,  تصادفات

دکتر عباسی گفت: در تصادفات سه ماهه نخست امسال تعداد ۱۴۴نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰درصد در استان مازندران کاهش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در گفت وگو با میزان اظهارکرد: در تصادفات سه ماهه نخست امسال تعداد ۱۴۴نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰درصد در استان کاهش یافته است.

وی افزود: از کل فوت شدگان در حوادث رانندگی سه ماهه نخست امسال ۱۱۷ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

دکتر عباسی با اشاره به محل وقوع تصادفات تصریح کرد: حوادث رانندگی برون شهری، ۸۷نفر ، درون شهری ۴۷نفر و جاده های روستایی ۱۰نفر از کل فوت شدگان حوادث رانندگی سه ماهه امسال را در برمی گیرند.

عابرین بیشترین فوتی تصادفات رانندگی

عباسی در خصوص تفکیک وضعیت متوفیان تصادفات رانندگی نیز گفت : از تعداد ۱۴۴ نفر فوتی های تصادفات رانندگی عابرین با ۴۴ فوتی ، موتور سوار با ۳۶ ، راننده با ۳۳ ، سرنشین با ۲۹ و دوچرخه سوار با ۲ مورد به ترتیب بیشترین فوتی ها را در بر می گیرد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران در ادامه تعداد مصدومان ناشی از حوادث رانندگی در سه ماهه  امسال را سه هزارو ۸۴۰ نفر (۲۵۱۶ مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش یک درصدی مواجه بوده‌ است.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: از آنجائی‌که ۶۰ درصد از فوتی‌ها در جاده‌های برون شهری رخ داده است این می تواند هشداری برای رانندگان باشد تا با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان  و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در کاهش تصادفات موثر باشد.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,