ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آمادگی بانک مسکن برای کاهش سود وام به ۹درصد/ پرداخت تسهیلات خریدمسکن ۹۱ درصدافزایش یافت

  اخباراقتصادی,خبرهای    اقتصادی , مسکن,

مدیرعامل بانک مسکن از آمادگی این بانک برای کاهش سود تسهیلات از ۱۱ درصد به ۹ درصد خبرداد و گفت: این بانک آمادگی دارد به تبع کاهش سود سپرده های بانکی، سود تسهیلات خود را از ۱۱درصد به ۹ درصد کاهش دهد.

به گزارش ایرنا، محمد هاشم بت شکن شامگاه سه شنبه در نشست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه افزود: در چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تسهیلات مشارکت مدنی این بانک ۹۱ درصد و تسهیلات خرید مسکن ۶۱ درصد افزایش داشته است.

وی گفت ، سرجمع پرداخت تسهیلات مسکن در این بانک در این مدت ۷۵ درصد رشد داشته است.

وی با بیان این که در این مدت ۴۰۰ هزار تسهیلات فروش اقساطی و ۱۰۰ هزار تسهیلات ساخت مسکن پرداخت شده ، گفت: مجموع پرداخت تسهیلات برای واحدهای مشارکت مدنی از نظر تعداد که شعب این بانک در سراسر کشور برای ساخت مسکن پرداخت کرده اند ، ۴۴ درصد رشد داشته است.

بت شکن گفت: بانک مسکن پرداخت ۱۰۰ هزار تسهیلات برای بافت فرسوده شهری را در دستور کار خود قرار داده است. سال گذشته موفق شدیم برای ۵۵ هزار واحد تسهیلات پرداخت کنیم، اما تاکنون یارانه ۲ هزار میلیارد ریالی آن (۲۰۰ میلیارد تومان) به بانک پرداخت نشده است.

به گفته مدیرعامل بانک مسکن، اگر قرار است این یارانه به بانک مسکن پرداخت نشود اجازه دهند تمام حساب های وزارت راه و شهرسازی و سازمان های تابعه آن در این بانک متمرکز شود تا بتوانیم قیمت تمام شده منابع مالی خود را کاهش دهیم.

بت شکن افزود: برای تامین منابع مالی مورد نیاز تاکنون سه هزار میلیارد ریال اوراق رهنی توسط این بانک در بازار سرمایه به فروش رفته و قرار است در فاز دوم با مجور بانک مرکزی و بورس ۱۰ هزار میلیارد ریال(یک هزار میلیارد تومان) اوراق رهنی دیگر در بازار سرمایه عرضه شود.

وی درباره میزان تسهیلاتی که بانک مسکن به واحدهای مسکن مهر پرداخته است، گفت: این بانک تاکنون از ۵۰۰ هزار میلیارد ریال تکلیف خود ۴۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به پروژه های مسکن مهر پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۶۰ هزار میلیارد ریال (۳۶ هزار میلیارد تومان) از تسهیلات پرداختی به واحدهای مسکن مهر به مرحله فروش اقساطی رسیده است، گفت: برای نخستین بار سال گذشته عاملیت انتشار اوراق مشارکت دولتی به این بانک واگذار شد و بانک مسکن توانست به تبع این اوراق ۳۰ هزار میلیارد ریال به پیمانکاران پروژه های مختلف راه و شهرسازی پرداخت کند.

به گزارش ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر می گوید، از ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۸۷۲ واحد مسکن مهر در کشور، یک میلیون و ۹۰۹ هزار و ۸۶۶ واحد تکمیل شده است. ازاین تعداد ۷۱۰ هزار واحد آن در سه سال فعالیت دولت یازدهم پایان یافت و ۱۰۰ هزار واحد دیگر در هفته دولت بهره برداری می شود.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,