ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در برنامه رویداد رادیو گفت‌وگو در پاسخ به این سؤال که آیا انتخابات سال ۹۶ به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: شورای نگهبان معتقد است انتخابات باید الکترونیکی برگزار شود ولی هنوز امکان اظهارنظر وجود ندارد.

وی افزود: بحث دقت و سرعت ۲ مسئله مهمی است که در انتخابات الکترونیکی می‌توان اجمالاً انجام داد و البته مزایای زیاد دیگری را نیز مطرح می‌کنند.

وی افزایش سرعت عمل در رأی‌گیری در حوزه‌های انتخابیه متعدد را از مزایای این روش خواند و تصریح کرد: زیرساخت‌ها این امکان را به ما می‌دهد تا ارتباطی سریع و دقیق داشته باشیم و یک بخش که منجر شده تاکنون این روش عملیاتی نشود، آماده نبودن زیرساخت‌هاست.

سخنگوی شورای نگهبان بر همین اساس یادآور شد: همچنین بحث امنیت در انتخابات باید لحاظ شود و لازم است استانداردهای قابل قبولی تهیه شود تا انتخابات قابل قبولی را در برداشته داشته باشد تا شورای نگهبان وظیفه حفاظت از آرای مردم را به خوبی انجام دهد.

وی با بیان اینکه هم‌اینک نواقص در حال برطرف شدن است، خاطرنشان کرد: به محض اینکه کارشناسی‌ها اعلام شود، موضوع در صحن شورای نگهبان مطرح و تصمیم اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/4LCRXK

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,