ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اورزولا گرترود فُن دِر لایِن» وزیر دفاع آلمان به بریتانیا هشدار داد در مسایل امنیتی اتحادیه اروپا مداخله نکند.

به نوشته روزنامه فایننشال تایمز، فُن دِر لایِن گفت که بریتانیا نباید در تلاش‌های اتحادیه اروپا برای همکاری‌های امنیتی بیشتر خرابکاری کند.

بعد از آنکه فرانسه و آلمان گفت‌و گوهایی درباره احتمال تشکیل ارتش اتحادیه اروپا داشتند، مایکل فالن وزیر دفاع انگلیس گفت که چنین ارتشی را تحریم می‌کند و تصریح کرد وجود ارتش اتحادیه اروپا ناتو را تضعیف می‌کند.

خانم فُن دِر لایِن در واکنش به این اظهارات انگلیس گفت اتحادیه اروپا ارتشی متشکل از شهروندان خود خواهد داشت که این به معنای داشتن ارتش نیست بلکه به معنای گسترش امنیت و سیاست‌های دفاعی در این قاره است که با همکاری همه طرفین، امنیت بهتری وجود خواهد داشت.

وی در ادامه گفت این اتحاد نه تنها ناتو را تضعیف نمی کند بلکه تلاشی است که متحدان غربی را تقویت کرده و ناتو نیازمند ستون اروپایی قوی است.

وزیر دفاع آلمان تصریح کرد با افزایش بحران جهانی، به نفع آمریکا و انگلیس است تا اروپا قوی‌تر و سازمان‌یافته‌تر باشد.

بعد از تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا، این کشور سرسختانه با تشکیل ارتش اتحادیه اروپا مخالف است و بر تقویت ناتو که با حضور آمریکا در اروپا مستقر است، تاکید دارد.

انتهای پیام/

 

منبع : farsnews.com

مجله