ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شمال در گفت‌وگو با تسنیم:

۱۱ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۰۷

رضا ابراهیمی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شمال با اشاره به اظهارت امروز رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد درباره تغییر قوانین این دانشگاه پس از انقلاب، گفت: آقای هاشمی در اظهارنظر درباره دانشگاه آزاد خود را تافته جدا بافته از انقلاب نداند.

رضا ابراهیمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» با اشاره به حضور هاشمی‌رفسنجانی و هیأت امنای دانشگاه آزاد در این دانشگاه، گفت: پس از شنیدن خبر حضور مسئولین در دانشگاه، از آنجایی که آنها همیشه از پاسخ به دانشجویان و تشکلهای دانشجویی سرباز می‌زنند، تصمیم گرفتیم تا محترمانه و به طور رسمی با ارسال نامه‌ای به دفتر هاشمی‌رفسنجانی و هیئت امنای دانشگاه آزاد، خواستار بیان مطالبات و صحبتهای دانشجویی، صنفی و قانونی خودمان شویم.

وی افزود:در ساعات پایانی شب مسئول دفتر ریاست واحد دانشگاه تهران شمال با بنده تماس گرفتند و مدعی شدند که ریاست واحد با آقای میرزاده صحبت کردند و زمانی برای صحبت مسئول بسیج دانشجویی در جلسه و با آقای هاشمی برای بیان مطالبات فراهم شده است!

ابراهیمی در ادامه افزود: کاملاً عیان بود که این حرکت پس از رسانه‌ای شدن نامه رسمی و محترمانه بسیج دانشجویی تنها یک عمل نمایشی بود و هیچ فرصتی برای بیان نظرات دانشجویان همچون گذشته فراهم نمی‌شود!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در واکنش به اظهارات هاشمی‌رفسنجانی درباره دانشگاه آزاد و اساسنامه آن، گفت: آقای هاشمی‌ مگر خود را سوای از این انقلاب و جمهوری اسلامی می‌داند که اینگونه درباره دانشگاه آزاد حرف می‌زنند: که «ما اساسنامه‌ خوبی برای آن دانشگاه داشتیم ولی جمهوری اسلامی قوی‌تر بود و آن را تغییر داد!»؟

ابراهیمی ادامه داد: مگر آقای هاشمی به قانون جمهوری اسلامی و ساز و کار علمی و آموزشی کشور تمکین ندارند که اینطور جمهوری اسلامی را مورد خطاب می‌دهند، آن هم درباره اساسنامه و دانشگاهی که خود را تافته جدا بافته و حیاط خلوتی برای هر اقدام و تصمیمی از سوی تفکر و جناح حاکم بر دانشگاه آزاد می‌داند؟

وی افزود: دانشگاه آزاد به گزارشات کمّی و عددی افتخار می‌کند، در حالیکه به دانشجویان و ماهیت دانشجویی بی توجه است و بدون احتساب دانشجویان و ارزش‌گذاری به آنها، کیفیتِ آموزش و امکانات آموزشی‌ای که درمقابل شهریه و بودجه دریافتی ارائه می‌دهد، نابرابر است و نگاه صرفاً مادی و اقتصادی به دانشجو دارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تأکید کرد: مسئولین دانشگاه آزاد همواره نگاه منفعت‌طلبانه به بیانات امام و رهبری دارند و تنها از آن برای دستاویزی جهت پیشبرد نظرات شخصی‌شان استفاده می‌کنند، این در حالی است که آقای هاشمی‌ مدعی است که قبل از انقلاب، فضا برای فعالیتهای انقلابی و دانشگاهی و علمی نبود، اما امروز که چنین بدنه عظیمی را در اختیار دارند و بسیاری از مطالبات و بیانات رهبری درباره روند علمی، آموزشی و حتی تربیتی و سیاسی در دانشگاه و خطاب به مسئولین روی زمین مانده، همچنان با بی توجهی، در حال اتخاذ تصمیماتی هستند که کوچکترین فشار یا هزینه‌ای برای خودشان نداشته باشد.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین دانشگاه در حالی صحبت از آزاد گذاشتن دانشگاه می‌کنند که بدون هیچگونه فیلتر یا ارزشیابی علمی و بدون آماده‌سازی زیرساختهای علمی و امکاناتی، صرفاً برای تأمین بودجه‌های مالی خود دست به این کار زده‌اند! اینکه دانشجویان با پرداخت هزینه‌های هنگفت برای آموزش وارد این دانشگاه می‌شوند، نباید باعث زیر سؤال رفتن ارزشها و قوانین دانشگاهی و و بی توجهی به آسیبهای فرهنگی و اجتماعی با نقاب و شعار آزادی شود.

وی با اشاره به بی‌توجهی مسئولین دانشگاه آزاد نسبت به پاسخگویی به مطالبات صنفی و تشکلی دانشجویان، به‌خصوص دانشجویان بسیجی، خبر از راه‌اندازی پویشی (کمپینی) تحت عنوان «مسئولین پاسخگو باشند» داد و گفت: با توجه به حضور آقای میرزاده در گذشته در این دانشگاه و عدم پاسخگویی وی و نیز عدم توجه به دانشجویان در مراسمی که با حضور آقای هاشمی‌رفسنجانی برگزار شد، این پویش راه‌اندازی شد که با استقبال دانشجویان دانشگاه آزاد تهران و کشور همراه بود و به زودی بخش عظیمی از این مطالبات به شکل مکتوب مدون شده و پیگیری خواهد شد.

گزارش ویژه تسنیم از حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال را در اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال141 روز قبل