ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

زاکانی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور:

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۱

نشست خبری علیرضا زاکانی

دبیرکل جمعیت رهپویان در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور از اتهامات برادر وی از جمله بهره‌برداری از رانت تحصیلی تا انتصاب مفسدان به ریاست بانک‌ها انتقاد کرد.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور موضوعاتی درباره «مفاسد اقتصادی» مطرح کرده است.

در نامه علیرضا زاکانی به رئیس‌جمهور آمده است: مسئله برداشتهای نامشروع برخی مدیران از بیت‌المال که به فیشهای نجومی شهرت یافت، در عین حال که باعث رنجش آحاد مردم و نیروهای مؤمن و انقلابی شد، فرصتی فراهم کرد تا مسئولان کشور، درباره مسئله مبارزه قاطع با فساد، شعار و تبلیغات و تظاهر را کنار بگذارند تا آثار و برکات مبارزه عملی با آن مشهود شود.

در این نامه آمده است: مردم جامعه ما نسبت به فساد حساسیت بسیار بالایی داشته و با جدیت،‌ پیگیر برخورد با مفسدان هستند، لکن آنچه بیش از خود فساد نارضایتی ایجاد کرده، تبعیض در مواجهه با فساد است. تأکید رهبر معظم انقلاب در فرمان هشت‌ماده‌ای بر ضرورت برخورد بدون تبعیض و استثنا نشدن هیچ فرد و دستگاهی، بیانگر اهمیت «فسادستیزی عادلانه» در نظام جمهوری اسلامی است. مروری بر پرونده فسادهای بزرگ دهه‌های اخیر نشان می‌دهد که قوه مجریه به‌سبب قدرت، امکانات و اختیاراتی که در حوزه اقتصادی دارد، بیش از سایر نهادها و دستگاه‌ها مورد طمع مفسدان بوده است.

«مع‌الاسف، رئیسان قوه مجریه علی‌رغم اینکه داد مبارزه با فساد سرداده‌ و رقبای سیاسی و اسلاف خود را متهم به فساد یا سهل‌انگاری در مبارزه با فساد کرده‌اند، خود از اطرافیان و نهادهای تحت امرشان غفلت و یا حتی دفاع و جانبداری نموده‌اند و چند صباحی دیگر، خود به همان اتهامی مورد سرزنش قرار گرفته‌اند که پیشینیان خود را سرزنش می‌کردند».

این نامه تصریح کرده است: فسادهای مرتبط با غلامحسین کرباسچی، شهرام جزایری، عبدالله جاسبی، مهدی هاشمی، محمدرضا رحیمی، بابک زنجانی، شبدوست مالامیر و غیره و یا فساد در قراردادهایی مثل کرسنت، استات اویل، توتال و امثال آن و یا فساد در سوء‌استفاده از واگذاری بیت‌المال در قالب اصل ۴۴ در سایپا و … هرکدام در دولتی رخ داده و همواره مورد هشدار و اعتراض و تذکر جریان مؤمن و انقلابی بوده است، اما متأسفانه نگاه جناحی به این مفاسد، جایگاه این امر را به منازعات سیاسی تقلیل داده است.

زاکانی در این نامه تأکید کرده است: جناب آقای روحانی! این چرخه معیوب هم‌اکنون به دولت یازدهم رسیده است. امروز در مقطعی قرار دارید که متأسفانه برخی مدیران و اطرافیان جناب‌عالی نیز به فساد اقتصادی آلوده شده‌اند و اگر برخورد نکنید، یا اجازه برخورد ندهید و در مقام دفاع برآیید، موضع‌گیریهای پرحرارت جناب‌عالی از تریبونهای عمومی علیه فساد در دوره‌های گذشته، به همان سرنوشتی دچار خواهد شد که لیست پنهان در جیب رئیس‌جمهور سابق دچار شد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم در این نامه خطاب به حسن روحانی گفته است: امروز برخی مدیران ارشد دولت شما جزو ویژه‌خواران پرونده حقوقهای نجومی و وامهای رانتی میلیاردی هستند. امروز اتهاماتی جدی متوجه برادر شماست؛ از بهره‌برداری از رانت اخوت با جناب‌عالی برای تحصیل در مقطع دکتری تا انتصاب مفسدان به ریاست بانکهای بزرگ و ساماندهی ارائه تسهیلات خیانت‌بار بانکی به نزدیکان و یاران خویش از جمله فساد در بانک ملت و واگذاری این تسهیلات به شبدوست مالامیر تا اثرگذاری بر روند بازپرداخت معوقات بانکی به همراهانشان از قبیل دانیال‌زاده که همگی از مصادیق بالای فساد است.

در این نامه تصریح شده است:‌ امروز خبر می‌رسد پرونده‌هایی که برای مبارزه با فساد در دولت گذشته گشوده شده بود، در دولت جناب‌عالی مسکوت شده است و مفسدانی که در گذشته موفق به انجام فساد شده‌اند، امروز نیز تحت حمایت افرادی در دولت یازدهم از رد مال و محاکمه فرار می‌کنند.

در نامه زاکانی تأکید شده است: جناب رئیس‌جمهور! کمتر از یک سال دیگر، حضرت‌عالی در معرض انتخاب مجدد مردم برای دوره‌ای دیگر هستید. تردید نکنید که اگر عزم خود را در مبارزه با فساد نشان دهید و این مدعای خود که «با کسی عقد اخوت نبسته‌ام» را در برخورد جدی با اخوی و اطرافیان و مدیران منتصب خود ثابت نمایید، در نگاه مردم جایگاه ویژه‌ای خواهید داشت.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال206 روز قبل