ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

معصومه احمدی گفت: براساس آخرین اطلاعات هواشناسی، از امروز با ورود سامانه بارشی جدید به سواحل دریای خزر بارش ها در استان های گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی آغاز می شود که البته پیش بینی می شود شدت بارش ها در استان گیلان بیشتر باشد.

وی افزود: انتظار داریم از روز سه شنبه همین شرایط در بخش های شمالی کشور تا روز پنج شنبه ادامه داشته باشد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: برای ارتفاعات البرز، نواحی کوهستانی و شمالی استانهای البرز، تهران، قزوین و حتی سمنان رشد ابر پیش بینی می شود.

احمدی با اشاره به اینکه بارندگی ها در بیشتر نقاط کشور ادامه خواهد داشت، افزود: پیش بینی می کنیم در بخش هایی از مرکز و جنوب شرق کشورمان مثل استان های یزد، نواحی مرتفع و کوهستانی استان های اصفهان، کرمان و بخشهایی از استان خراسان جنوبی بارندگی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در نواحی جنوبی کشور با افزایش سرعت وزش باد در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

احمدی تصریح کرد: به لحاظ شرایط آب و هوایی در روزهای آینده نوسانات دمایی نخواهیم داشت اما در بخش های شمالی با ورود سامانه بارشی کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی درباره شرایط آب و هوایی پایتخت گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان تهران صاف و همراه با رشد ابر خواهد بود که دما در گرمترین زمان به ۲۹ درجه خواهد رسید.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی پدیده قابل ذکری در پایتخت پیش بینی نمی شود.

منبع: شبکه خبر

منبع : tabnakbato.ir

مجله