ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم از سوریه گزارش داد

۱۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۳:۲۳

ارتش سوریه اطراف حلب

خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سوریه از آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه در حومه شمالی شهر حماه و بازپس‌گیری شماری از روستاهای این منطقه و نبردهای خونین گروههای تروریست با یکدیگر در حومه شهر ادلب خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، ارتش سوریه با حمایت نیروهای دفاع مردمی بعد از نبردهای سنگین با تروریست‌ها و کشتن و زخمی کردن دهها نفر از آنها، صبح امروز روستاهای الجنینه، الطلیسیه، القاهره، المطار الزراعی و تلال الشعثه را در حومه شمالی شهر حماه به کنترل کامل خود در آورد.

ارتش سوریه و حامیانش روز گذشته عملیات گسترده نظامی را در چند محور حومه شمال شرقی شهر حماه آغاز کردند. این عملیات در سایه حملات هوایی و توپخانه‌ای فشرده به‌منظور بازپس‌گیری روستاها و شهرک‌هایی صورت گرفت که گروههای تروریست از چند هفته پیش آنها را به تصرف خود در آورده بودند.

نیروهای ارتش سوریه هم‌اکنون در حال تقویت مواضع خود در دو روستای الشعثه و الجنینه در حومه شمالی شهر حماه و بیرون راندن گروههای مسلح از اطراف آنها هستند. این امر در سایه نبردهای شدید با استفاده از انواع سلاح‌های سبک و سنگین صورت می‌گیرد که تاکنون باعث کشته و زخمی شدن شماری از تروریست‌ها شده است.

در همین راستا، جنگنده‌های ارتش سوریه و روسیه خودروهای سنگین تروریست‌ها را در جریان فرار آنها از روستای القاهره به‌سمت روستای معان هدف قرار دادند و تعدادی از خودروهای تروریست‌ها را در جاده کوکب به معان و جاده کوکب به صوران منهدم کردند.

یک منبع میدانی به خبرگزاری تسنیم گفت: هدف آینده نیروهای سوریه در حومه شمالی شهر حماه، به کنترل در آوردن روستاهای ام‌حارتین، کراح، خفسین، معان، الکباریه، سکیک، تل‌سکیک، مورک، کوکب و تل‌خزیم است؛ به‌گونه‌ای که عملیات مقدماتی با حملات هوایی و توپخانه‌ای فشرده به مواضع گروههای تروریستی با هدف ورود به این روستاها و بازپس‌گیری آنها آغاز شده است.

این درحالی است که نبردهای خونین بین تروریست‌های دو گروه موسوم به "جنبش احرار الشام" و "جند الاقصی" در حومه شهر ادلب در شمال سوریه در جریان است؛ به‌گونه‌ای که گروه احرار الشام مواضع جند الاقصی در مناطق معره النعمان، الحامدیه، جرجناز، سرمدا و المسطومه در استان ادلب را به کنترل خود در آورده است. به‌گفته منابع معارض، در این نبردها دهها نفر از دو طرف کشته یا زخمی شده‌اند. گروه جند الاقصی شماری از اسرای عضو گروه احرار الشام را نیز اعدام کرده است.

از سوی دیگر، ۱۶ گروه مسلح که بارزترین آنها "جیش الاسلام، جنبش نورالدین الزنکی، الجبهه الشامیه و الفرقه الوسطی" هستند؛ در بیانیه مشترکی "حمایت نظامی و امنیتی و معنوی" خود از گروه احرار الشام را در مقابله با گروه جند الاقصی ــ تا هنگامی که به‌گفته آنها به "شرع خداوند تن دهد" ــ اعلام کردند.

این درحالی است که برخی فعالان از جدا شدن نزدیک به ۸۰۰ عنصر مسلح از گروههای احرار الشام و اجناد الشام و جبهه النصره "جبهه فتح الشام" در طول ماه سپتامبر گذشته و پیوستن آنها به گروه جند الاقصی خبر دادند.

گروه تروریستی جند الاقصی از بارزترین گروههای جنگجو در حومه شمالی شهر حماه به شمار می‌رود که از سوی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس نظیر کویت و عربستان حمایت مالی می‌شود و نیمی از جنگجویان آنها را سوری‌ها و مابقی را جنگجویانی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و مغرب عربی تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال140 روز قبل