ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم در دمشق گزارش می‌دهد

۱۰ مهر ۱۳۹۵ – ۱۸:۳۸

ارتش سوریه

ارتش سوریه با انجام عملیاتی نظامی علیه گروه‌های تروریستی در غرب دمشق ۱۴ مجتمع مسکونی در خان‌الشیخ و تعداد زیادی از مزارع موجود در الدیر خیبه را به کنترل خود در آورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، ارتش سوریه عملیاتی نظامی علیه گروههای تروریستی در غوطه غربی دمشق را آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه مساحتهای گسترده‌ای را که گروههای تروریستی در غرب خان الشیخ و شرق شهر الکسوه در اشغال خود دارند، هدف حملات خود قرار داد.

ارتش سوریه در این عملیات موفق شد ۱۴ مجتمع مسکونی در خان الشیخ و تعداد زیادی از مزارع موجود در الدیر خیبه را به کنترل خود در آورد.

همزمان یگان توپخانه‌ای ارتش سوریه نیز مواضع تروریستها و مناطق پشتی آنها برای جلوگیری از امدادرسانی به آنها از خارج خان الشیخ به‌سمت منطقه درگیری را هدف حملات سنگین خود قرار داد.

یک منبع نظامی گفت که هدف از این عملیات، جدا کردن افراد مسلح موجود در شهرک خان الشیخ از سایر شهرکهای غوطه غربی و به‌ویژه شهرک الدیرخیبه که گروههای تروریستی چند ماه قبل وارد آن شدند، است.

همزمان با این تحول، شهر قدسیا برای دومین روز متوالی در شمال غرب دمشق صحنه تظاهرات اعتراض آمیز علیه گروههای تروریستی مخالف با تحقق آشتی در منطقه بود.

عادل مستو رئیس کمیته آشتی گفت که عملیات آشتی در قدسیا به پایان یافتن بحران به‌شکل کامل می‌انجامد و این توافق تاکنون ۸۰ درصد، پیش رفته است.

احتمال دارد که توافق قدسیا شبیه توافق داریا و المعضمیه باشد و افراد مسلحی که نمی‌خواهند خودشان را تسلیم کنند به استان ادلب منتقل خواهند شد، همچنین به اوضاع کسانی که می‌خواهند خود را تسلیم دولت سوریه کنند، رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال114 روز قبل