ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دور گولد» سرپرست وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد کابینه راست‌گرای اسرائیل تلاش دیپلماتیکی را برای بهره بردن از منافع راهبردی مشترک جهت رایزنی با «دشمنان عربی، ملت‌های آفریقایی و کشورهای اروپایی» آغاز کرده است.

گولد در مصاحبه با نشریه «فایننشال تایمز» با بیان اینکه کشورهای عربی بطور روزافزونی به خاورمیانه از قاب نگاه اسرائیل می‌نگرند، ادعا کرد همکاری اسرائیل با تعدادی از کشورهای عربی از جمله مصر و اردن که با آنها معاهده صلح امضا کرده با هدف خنثی سازی اقدامات شبه نظامیان است.

وی گفت: «اسرائیل نسبت به تحمل تغییرات در توافق‌های محدودیت نیروهای موجود آسان گرفته تا مصر بتواند به مقدار نیاز نیروی نظامی در سینا مستقر کند. توافقاتی که تعداد نیروهای نظامی مصر در منطقه سینا را کنترل می‌کند.»

فایننشال تایمز در واکنش به صحبت‌های گولد نوشت مقامات اسرائیلی ادعا می‌کنند که با همکاری با کشورهای عربی در مسائل امنیتی، متحد استراتژیکی برای کشورهای اروپایی در ممانعت از صدور تروریسم به این قاره بوده است. این در حالی است که حملات تروریستی گاه و بی‌گاه در شهرهای مختلف اروپا، آرامش و امنیت را از اروپا دور کرده است.

گولد اما مدعی شد که خطر اصلی که امروزه اروپا را تهدید می‌کند، فوج‌های پناهندگان است که کشورهای اروپایی هجوم آورده‌اند و اگر چالش‌های امنیتی درپی گسترش گروه‌های تروریستی به دیگر مناطق خاورمیانه کشیده شود، اروپا شاهد موج دوم بسیار بزرگتری از مهاجران خواهد بود.

بر این اساس، درحالی که نگرانی‌ها در میان کشورهای عربی از افزایش نفوذ ایران مخصوصا در درگیری‌های سوریه، عراق و یمن شدت گرفته است، اسرائیل با قدرت‌های عربی و کشورهایی که دشمنی در آنها ندارد، حول مسائل امنیتی رایزنی می‌کند.

انتهای پیام/م

http://fna.ir/MAO3PV

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,