ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم گزارش می‌دهد/

۲۸ مهر ۱۳۹۵ – ۰۹:۱۹

معضمیه دمشق سوریه

منابع سوری از آغاز خروج صدها تروریست به‌همراه خانواده‌هایشان از شهر «معضمیه الشام» در حومه دمشق و انتقال آنها به ادلب در چارچوب ابتکار عمل غیرنظامی دولت سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از سوریه، از صبح امروز مقدمات خروج گروه‌های تروریستی مسلح از شهر معضمیه الشام در حومه غربی دمشق آغاز شد، دستاورد قابل توجه دولت سوریه از طریق کمیته‌های آشتی منجر به توافقی شد که بر اساس آن حدود ۶۰۰ تروریست به‌همراه خانواده‌هایشان، این شهر را به‌سمت استان ادلب (مهمترین مقر تروریست‌های تکفیری جبهه النصره و گروه‌های همسو) ترک می‌کنند.

خبرنگار تسنیم به نقل از منابع محلی در حومه دمشق اعلام کرد کار عقب‌نشینی تروریست‌ها از صبح امروز چهارشنبه به‌دور از چشم رسانه‌ها بر اساس یکی از بندهای مورد توافق انجام می‌شود تا مؤسسات دولتی کار خود را در شهر معضمیه پس از اجرای کامل این توافق، از فردا پنجشنبه با هدف خدمت رسانی به مردم از سر گیرند.

همچنین دولت سوریه اعلام کرده است وضعیت آن دسته از افراد مسلح را که تمایل دارند در معضمیه بمانند و زندگی عادی خود را از سر گیرند، ساماندهی خواهد کرد، اما بقیه تروریست‌ها که از تسلیم خود و خانواده‌هایشان خودداری کرده به استان ادلب در شمال سوریه منتقل خواهند شد.

پاکسازی کامل شهر «معضمیه الشام» تنها چند هفته پس از بازگشت شهر «داریا» به آغوش سوریه و تخلیه آن از سلاح و تروریست به‌معنای گسترش حلقه امنیتی بیش از پیش دمشق است.

در این چارچوب خبرهایی دریافت شده مبنی بر نزدیک بودن اجرای طرح مشابه در شهرک «زاکیه» در جوار شهر خان الشیح مهمترین مقر تروریست‌های جبهه النصره در حومه غربی دمشق که منابع سوری تأکید کرده‌اند هیئتی از بزرگان شهرک با مسئولان امر برای گفت‌وگو درباره تحویل سلاح و چگونگی اجرای توافق دیدار کرده‌اند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال130 روز قبل