ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آسیب‌پذیری بیش از ۱۰۰ میلیون ساخته فولکس‌واگن در برابر نفوذ هکرها

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,هکرها

شاید فیات کرایسلر تنها خودروسازی نباشد که درباره‌ی حملات و آسیب‌پذیری‌های هکرها نگران است چرا که خبری جدید ادعا می‌کند بیش از ۱۰۰ میلیون خودروی ساخت فولکس‌واگن نیز در برابر هک شدن ریموت حساس هستند.

به گزارش پدال، یک خبر مفصل که توسط ۴ گروه کارشناس امنیت دانشگاه بیرمنگام انگلستان گرداوری شده بیان می‌کند اکثر خودروهای فولکس که از سال ۱۹۹۵ تابه‌حال فروخته شده‌اند ریسک آسیب‌پذیری در برابر حملات هکری را دارند. تعداد این خودروها به بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه می‌رسد.

 

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,هکرها

محققان ادعا می‌کنند که هکرها قادرند تا با استفاده از بخش پیشرفته‌ای از سخت‌افزار رادیویی سیگنال‌های خارج شده از کلید راننده را قطع کنند. معنی سخن این است که آن هکر می‌تواند تا ۹۰ متر دورتر از خودرو به کار خود مشغول باشد و هنگام باز یا بستن درب خودرو، سیگنال صادره از سوئیچ را قطع نماید.

 

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,هکرها

 

پس از این کار هکرها می‌توانند آن سیگنال را کلون کنند و بنابراین به خودرو دسترسی داشته باشند. همه‌ی چیزهایی که هکر نیاز دارد یک رادیو، یک لپ‌تاپ و برخی فوت‌وفن‌های هک است.

 

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,هکرها

موتورترند می‌گوید که محققان خودروهای زیادی از فولکس را با این آسیب‌پذیری پیدا کرده‌اند که آئودی Q3 2016 و برخی مدل‌های قدیمی از آن جمله هستند.

 

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,هکرها

 

جالب اینکه فولکس‌واگن پس از انتشار این خبر واکنش نشان داده و این‌گونه از خود دفاع کرده مدل‌های حال حاضر گلف، پاسات، تیگوان و توران در معرض خطرات این چنینی قرار ندارند. هرچند، فولکس اشاره‌ای به این نداشته که آیا تعدادی از خودروها در معرض چنین ریسکی هستند یا خیر.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,