ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تازه ترین تحولات آزادسازی جزیره استراتژیک الخالدیه در الانبار؛

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۲

ارتش عراق

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق در ادامه عملیات آزادسازی جزیره الخالدیه در شرق الرمادی، کنترل چندین منطقه دیگر را به دست گرفتند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، نیروهای داوطلب مردمی عراق در ادامه عملیات آزادسازی جزیره الخالدیه در شرق الرمادی از دست داعش، موفق شدند کنترل مناطق "البو بالی" و"البو عبید" و"الملاحمه" را به دست بگیرند.

نیروهای داوطلب مردمی هم اکنون در حال ادامه پیشروی به سمت رود فرات و پاکسازی سایر مناطق باقی مانده الخالدیه از لوث داعش هستند.

همچنین نیروهای پلیس فدرال عراق نیز مناطق الملاحمه، البوسوده، الکرطان و الکرابله را از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی کردند و به کرانه‌های رود فرات رسیدند.

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق در روز نخست عملیات، موفق شدند چندین کیلومترمربع از مساحت جزیره الخالدیه را از چنگال تروریستهای داعشی آزاد کنند، به‌طوری که صفوف داعش در ساعات نخست این عملیات از هم پاشید.

آزادسازی جزیره الخالدیه از این جهت که امنیت دو شهر الرمادی و الفلوجه و مرزهای مشترک با اردن را در برابر تروریستهای داعشی برقرار می‌کند، حائز اهمیت است.

گروه تروریستی داعش در اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی جزیره الخالدیه را به اشغال خود درآورد. این منطقه از جمله مهمترین پایگاه‌های داعش در عراق به‌شمار می‌رود.

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار صبح روز شنبه از آغاز عملیات آزادسازی جزیره الخالدیه در الانبار از دست گروه تروریستی داعش از ۶ محور خبر داد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال209 روز قبل