ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سرلشکر سوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سوریه:

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۷

حلب

یک مقام نظامی ارتش با اشاره به اهمیت تسلط نیروهای مقاومت بر پروژه مسکونی ۱۰۷۰ در جنوب‌غرب حلب تأکید کرد آزادسازی این منطقه مرحله اول قبل از آغاز نبرد بزرگ حلب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت موفق شدند که پروژه مسکونی ۱۰۷۰ در جنوب غربی شهر حلب را به کنترل خود در آورده و اکثر مناطق واقع در جنوب غربی این شهر را زیر کنترل آتش خود بگیرند. درگیری‌ها در اطراف منطقه دانشکده‌های نظامی همچنان شدید است. این درگیری‌های شدید بعد از آن صورت گرفت که ارتش سوریه این منطقه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد و گروه‌های مختلف تروریست برای این نبرد گرد هم آمدند.

عملیات نظامی در جبهه جنوب غربی از پروژه مسکونی ۱۰۷۰ و منطقه دانشکده‌های نظامی گرفته تا منطقه الراموسه ادامه دارد؛ به‌گونه‌ای که چند گروه کوچک تروریست‌ها همچنان در واحدهای جنوب غربی پروژه ۱۰۷۰ باقی مانده و به انتقام از غیرنظامیان با شلیک راکت به محله‌های مسکونی پرداخته‌اند. در این حملات شش غیرنظامی شهید و شماری زخمی شده‌اند.

سرلشکر «هیثم خلیل» به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: وقتی ما از پروژه مسکونی ۱۰۷۰ واحدی صحبت می‌کنیم، منظورمان ۵۰ تا ۶۰ بلوک مسکونی بزرگ است که برخی مسکونی و برخی درحال ساخت است.

وی افزود: این پروژه در جنوب جاده بین‌المللی است که حلب و منطقه شرقی را از هم جدا می‌کند؛ یعنی منطقه واقع بین جنوب جاده بین المللی همین پروژه ۱۰۷۰ است. ویلاها و مدرسه الحکمه و ارض الحسن مناطقی هستند که هم‌اکنون صحنه نبرد می‌باشند.

این کارشناس نظامی سوری گفت: حدود ۹۰ درصد از پروژه ۱۰۷۰ و به‌ویژه بخش جنوبی مشرف بر دانشکده‌های نظامی تحت کنترل درآمده و در نتیجه ارتش سوریه با این کار، جابه‌جایی عناصر مسلح در داخل پادگان از سمت پروژه ۱۰۷۰ و از طرف مقابل را زیر کنترل خود قرار داده است. این امر بعد از آن صورت گرفته که حمله عناصر شکست خورد و دانشکده‌های نظامی زیر کنترل آتش ارتش سوریه قرار گرفت.

وی افزود: یکی از عملیات‌های مهم ارتش و هم‌پیمانانش این است که این نیروها بعد از عملیات پروژه ۱۰۷۰ به‌سمت منطقه الجبس و مدرسه الحکمه حرکت کردند که در تپه‌ای بلند واقع است و جلوی ورود نیرو و تجهیزات پشتیبانی به عناصر مسلح در دو محله چهار و پنج الراشدین را می‌گیرد. این نیروها همچنین در ادامه به‌سمت دانشکده‌های نظامی حرکت کردند. علاوه بر این، پروژه ۱۰۷۰ مشرف بر منطقه‌ای باز است که قبلاً پادگان‌های آموزشی داخل دانشکده‌های نظامی را تشکیل می‌داد.

سرلشکر خلیل گفت: آنچه ارتش سوریه انجام داد، یک نوع آمادگی و مرحله اول قبل از آغاز نبرد بزرگ حلب به شمار می‌رود؛ زیرا باید این سمت از منطقه نظامی متشکل از پروژه ۱۰۷۰، ویلاهای قرمز، مدرسه الحکمه و منطقه الجبس تأمین امنیت شود؛ به‌ویژه که منطقه الجبس فضایی باز است و مستقر کردن نیرو در آن دشوار است.

وی تصریح کرد: گروه‌های مسلح تلاش می‌کنند که از سمت جمعیه الزهراء وارد شهر حلب شوند. جمعیه الزهراء یک منطقه مسکونی متصل به منطقه اللیرمون و المصانع است. آنها با استفاده از شمار زیادی نیرو و خودروهای بمبگذاری شده تلاش کردند که وارد شوند اما شکست خوردند؛ زیرا نمی‌توانند به‌علت کنترل ارتش سوریه بر مناطق کلیدی نیروهای خود را تجمیع کنند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال187 روز قبل