ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه همچنان در داخل شهر «منبج» در شمال حلب سوریه با عناصر داعش درگیر هستند.

نیروهای دموکراتیک که بیشتر عناصر آن کُرد هستند موفق شدند میدان مهم «البطه» را که یکی از مهمترین مقرهای داعش در مرکز شهر منبج است، پاکسازی کنند.

نیروهای دموکرات علاوه بر آزادسازی محیط حومه بیمارستان و قبرستان منبج، توانستند بازار «الهال» و یک شهرک صنعتی در شرق این شهر را آزاد کنند.

به گزارش بین‌الملل فارس، در حال حاضر (لحظه تنظیم این گزارش) نیروهای دموکراتیک سوریه در حال پاکسازی مدرسه «الثور» و منطقه «التل» در شرق بازار الهال هستند.

نیروهای کرد توانستند در ادامه «میدان الجزیره، منطقه النعیمی و مناطق الشیخ عقیل و العادیات» رادر  شرق و جنوب شرق منبج  پاکسازی کنند.

منطقه الشیخ عقیل در ۶۰۰ متری مرکز شهر از سمت شرق قرار دارد. تلفات تروریست ا در منطقه الشیخ عقیل بیش از ۳۰ تن بوده است.

نیروهای کرد در دو منطقه «الغسانیه و العزر» پیشرویهای قابل توجه ای داشتند و. بخش وسیعی از منطقه «العزر» را هم آزاد کردند.

با پیشرویهای دو روز گذشته نیروهای کرد موفق شدند از محور شرقی خود را به مرکز شهر برسانند. طی دو ماه گذشته نیز بیش از ۷۵ درصد شهر منبج آزاد شده است.

در محور غربی هم نیروهای کرد موفق شدند ۴ پناهگاه تروریستها را منهدم کنند. در حومه غربی منبج حملات سنگین تروریستها به مواضع نیروهای کرد در روستاهای «ام عدس» دفع شد.

هدف تروریستها شکستن محاصره همرزمان خود در مرکز شهر بود که ناکام ماند. در این محور نیز تلفات تروریستها ۲۵ تن بوده است.

بنا بر این گزارش، روستای «جب النشامه» نیز با عملیات نیروهای کرد به طور کامل آزاد شد.

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/GTNVED

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,