ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اطلاعات کامل درباره پارک دانشجو تهران

بوستان دانشجو از بوستان های پرتردد تهران است که تمامی اهالی فرهنگ، هنر و دانشجویان مختلف دانشگاه های تهران با آن آشنا هستند.

پارک دانشجو کجاست؟ یکی از پر رفت و آمدترین مراکز شهر تهران چهارراه ولیعصر است و پارک دانشجو که در این تقاطع قرار گرفته، سال ها میزبان حضور گردشگرانی از سراسر ایران و جهان است. با ما همراه باشید تا راه های رسیدن به این پارک را بررسی کنیم.

معرفی

پارک دانشجو یکی از پارک های قدیمی و خاطره انگیز تهران است. این پارک در زمینی به مساحت ۳۲۰۰۰ مترمربع و در سال ۱۳۴۶ افتتاح شد. این پارک به دلیل وجود تئاتر شهر و کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد هنرهای نمایشی در آن و همچنین مجاورت با تالار وحدت در خیابان استاد شهریار و پژوهشکده فرهنگ و هنر در خیابان انقلاب اسلامی، یکی از پاتوق های اهالی هنر بوده و هست و هر روز افراد زیادی به ویژه جوانان هنرمند و دوست داران هنر در آن حضور می یابند.

پارک دانشجو

پارک دانشجوی تهران

 

 ساختمان زیبای تئاتر شهر در شب

پارک دانشجو دارای امکاناتی مانند کتابخانه دانشجو، زمین بازی کودکان، نمازخانه و سرویس بهداشتی است. از رستوران های معروفی که در اطراف آن قرار دارد می توان به رستوران اکبرجوجه در خیابان خارک و رستوران غذای سالم در خیابان انقلاب اسلامی اشاره کرد. قنادی بامداد هم در ضلع جنوبی پارک و خیابان ولیعصر قرار دارد. اما یکی از مکان هایی که تعداد زیادی از مردم و به ویژه سالمندان در آن دیده می شوند، اطراف آب نمای زیبای پارک دانشجو است.

پارک دانشجو

عکس پارک دانشجوی تهران

آب نمای پارک دانشجو

در کنار این آب نما و جوی آبی که به آن جاری می شود، صندلی های زیادی تعبیه شده است که گردشگران زیادی برای مطالعه و آرامش و شنیدن صدای آب و دوری از هیاهوی شهر بر روی آنها می نشینند.

آدرس

پارک دانشجو در چهارراه ولیعصر (تقاطع خیابان های پلیعصر و انقلاب اسلامی) قرار دارد.

موقعیت پارک دانشجو بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به پارک شهر می توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه تئاتر شهر (ولیعصر سابق) در خط ۴ مترو پیاده شوید. همچنین می توانید از «بی.آر.تی های» مسیر تهرانپارس – میدان آزادی و تجریش – راه آهن و پارک وی – راه آهن استفاده کنید و در ایستگاه چهارراه ولیعصر از اتوبوس پیاده شوید. اغلب تاکسی هایی که در مسیر خیابان ولیعصر به سمت شمال و همچنین خیابان انقلاب اسلامی تردد می کنند هم از این محل عبور می کنند.

پارک دانشجو

پارک دانشجو

 

حضور دوست داران هنرهای نمایشی در پارک دانشجو

از فضای باز پارک دانشجو برای اجراهای خیابانی تئاتر و موسیقی و البته اجرای تعزیه و اجراهای عروسکی هم استفاده می شود. مردم زیادی از این اجراها استقبال می کنند. آیا شما هم از حضور در پارک دانشجو خاطره ای دارید؟ تجربه آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

آدرس و تصاویر پارک دانشجو

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,