ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آخرین وضعیت بازار شکر/ نرخ بالای ۳ هزارتومان گران فروشی است

  اخبارراقتصادی  ,خبرهای  اقتصادی , شکر

معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت: دستگاه های مروبطه باید نظارت کافی بر خرده فروشی های سطح شهر را داشته باشند چرا که نرخ های بالاتر از ۳ هزارتومان گران فروشی است.

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بازار شکر اظهار داشت: تا به امروز ۸۱۲ هزارتن شکر در بورس کالا عرضه شده است.

 

وی با بیان اینکه عرضه شکر در بورس بیش از تقاضا است، گفت: در سه ماه اخیر فروش شکر در بورس کمتر از عرضه بوده که این امر بیانگر آن است که جوابگوی تقاضا کنندگان هستیم.

 

عباسی معروفان ادامه داد: در بورس کالا عمده فروشی با قیمت ۲ هزار و ۵۲۰ تومان است که با توجه به هزینه های بسته بندی، حمل و نقل و… با نرخ ۳ هزارتومان باید به مصرف کنندگان عرضه شود.

 

معاون داخلی بازرگانی دولتی در پاسخ به این سوال که چرا نرخ شکر در بازار خرده فروشی همچنان بالا است، بیان کرد: دستگاه‌های مربوطه و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید نظارت کافی بر خرده فروشی های سطح شهر را داشته باشند چرا که نرخ های بالاتر از ۳ هزارتومان گران فروشی است.

 

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگر که فروشندگان از تاخیر در تحویل شکر در بورس کالا گلایه مند هستند، عنوان کرد: شکر در بورس کالا به دو نوع فروش تحویل فوری و تحویل سلف(۲۰ روزه) است و بعید است که تاخیر در تحویل بیش از زمان فعلی باشد.

 

عباسی معروفان تصریح کرد: از مجموع چغندرقند و نیشکر پیش بینی می شود که یک میلیون و ۶۵۰ هزارتن شکر تولید شود ،از این رو لازم است که ۶۰۰ هزارتن مابقی از طریق واردات تامین شود .

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,