ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گزارش خبری/

۰۲ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۹:۲۳

ارتش سوریه

منابع سوری از درگیری‌های شدید در جنوب غربی شهر حلب میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی خبر داده‌‌اند، همزمان با این درگیری‌ها، جنگنده‌های ارتش مواضع تروریست‌ها در این مناطق و حومه شمالی حمص و قنیطره را به شدت بمباران کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آخرین تحولات میدانی طی ساعات گذشته به این شرح است :

– درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در جنوب حلب همزمان با حملات توپخانه‌ای و موشکی به مواضع تروریست‌ها

– یک منبع در گروه‌های کُردی : اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر حمله یگان‌های حمایت کُردی به جاده الکاستیلو صحت ندارد، ما هر گونه درگیری میان یگان‌های حمایت کردی و کمیته‌های مردمی در شهرک‌های نبل و الزهراء(شهرک‌های شیعه‌نشین که اخیرا از محاصره تروریست‌های تکفیری آزاد شد) را به شدت تکذیب می‌کنیم.

– حملات موشکی تروریست‌های تکفیری به محله‌های مسکونی شهرک نبل در حومه شمالی حلب، چند شهید و زخمی به جا گذاشت.

– شاخه نظامی حزب کارگران کردستان موسوم به آسایش،‌توافق آتش بس در شهر الحسکه را پس از گذشت حداقل ۱۰ ساعت از برقراری آن نقض کرد به طوری که این گروه به ساختمان اداره ارتباطات و بهداشت مدارس حمله کرد و اداره میوه و تره‌بار را هم به آتش کشید و در ادامه به محله‌های النشوه و غویران و ایست بازرسی ارتش سوریه در العویصی حمله‌ور شد.

– جنگنده‌های ارتش سوریه، مواضع و تجمعات گروه‌های تروریستی در تپه‌های قلمون واقع در حومه دمشق را بمباران کرد.

– رسانه‌های حامی تروریست‌ها از تلاش برای ترور محمد شعبان الضبع مسئول گروه تروریستی موسوم به لواء‌مغاویر الصحراء وابسته به الجیش الحر خبر دادند، اختلاف و  درگیری میان گروه‌های تروریستی و تلاش آنها برای حذف یکدیگر همچنان ادامه دارد.

– رسانه‌های کُردی از حملات خمپاره‌ای تروریست‌های الجیش الحر و همپیمانان آنها به روستاهای اسکان و تل سلوره در حومه شمالی حلب خبر دادند.

– انفجار بمب در میدان الساعه در شهر ادلب(این شهر تحت اشغال تروریست‌های جیش الفتح به سرکردگی جبهه النصره قرار دارد)

– گروه تروریستی موسوم به احرارالشام، ابوعبیده صوامع مسئول گروه موسوم به جیش السنه را به سبب پایبند نبودن به دستورات و انجام رفتارهای فردی و سرکشی از فرمان سرکرده احرارالشام برکنار کرد.

– یکی از رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی موسوم به تنسیقیات از اقدام سرکردگان گروه تروریستی داعش در برکناری ابوصیاح طاره و ابومجاهد معاون وی و تعیین ابوهشام الخابوری به عنوان سرکرده جدید  این گروه در جنوب دمشق خبر دادند.

– گروه تروریستی داعش، حدود ۱۰۰ نفر از ساکنان حومه شرقی الرقه را همزمان با افزایش حضور تروریست‌هایش در ایست‌های بازرسی بازداشت کرد.

– نیروهای ارتش سوریه، چندین مزرعه در غوطه شرقی دمشق را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کردند.

– جنگنده‌های ارتش سوریه، تجمعات گروه‌های تروریستی را در شهر بنش در حومه شمال شرقی ادلب بمباران کردند.

– ارتش سوریه با موشک‌های هدایت شونده تجمعات و مواضع تروریست‌های تکفیری را در شهرک‌های العیس و القراصی درحومه جنوبی حلب هدف قرار داد که به کشته و زخمی شدن شماری از آنها و انهدام یک خودروی مجهز به تیربار و یک سنگری که در آن مخفی شده بودند، منجر شد.

– نیروهای  ارتش سوریه، تونلی را در شرق محله جوبر در شرق دمشق، که تروریست‌های گروه موسوم به فیلق الرحمن در آن مخفی شده بودند، منفجر کردند که به کشته و یا زخمی شدن تمام تروریست‌ها منجر شد.

– نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آنها مواضع خود را در تپه ام  القرع در جنوب حلب تثبیت کرده و با دفع حملات گروه‌های تروریستی،‌تلاش‌های آنها برای پیشروی به این نقطه را ناکام گذاشته و شماری از تکفیری‌ها را به هلاکت رساندند.

 

 

– درگیری‌ها میان ارتش سوریه و تروریست‌های تکفیری در محور دانشکده‌های نظامی در جنوب حلب ادامه دارد. ارتش سوریه و همپیمانان آنها، ۹ خودروی گروه‌های تروریستی را در این مکان منهدم کردند.

– گروه‌های تروریستی تکفیری در روستای زردنا در حومه شمال شرقی ادلب با یکدیگر درگیر شدند که در نتیجه آن شماری از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

– برخی منابع طرفدار گروه‌های تروریستی از پیوستن گروه موسوم به احرار الشام به آنچه جبهه فتح الشام(جبهه النصره) خوانده شده و ادغام کامل این دو گروه در یکدیگر خبر داده‌اند. به گزارش تسنیم به نقل از منابع خبری، ابویوسف المهاجر سخنگوی نظامی گروه تروریستی احرارالشام پیشتر از جلسات آماده‌سازی این گروه برای یکپارچه کردن گروه‌های تروریستی خبر داد اما در عین حال اذعان کرد که برخی از این گروه‌ها با این مسئله مخالفت می‌کنند. وی همچنین به ضعف و ناکامی گروه‌های تروریستی در جبهه جنوب سوریه اعتراف کرد.

– وزارت دفاع روسیه اعلام کرد پس از تاکید سازمان ملل بر آمادگی‌اش برای رساندن کمک‌‌ها، آتش بس ۴۸ ساعته در حلب اعلام خواهیم کرد.

– نیروهای ارتش سوریه با هدف قرار دادن یک خودروی حامل تروریست‌ها در منطقه وادی العذیب در محور الشیخ هلال-اثریا در حومه شرقی حماه، همه تروریست‌ها را به هلاکت رساندند و مهماتی را که در داخل این خودرو بود، ضبط کردند.

– منابع خبری از درگیری ارتش سوریه با تروریست‌های تکفیری در داخل دانشکده هوایی در جنوب حلب همزمان با حملات توپخانه‌ای و موشکی به مواضع تکفیری‌ها خبر دادند.

– گروه تروریستی داعش، شهر الشدادی در حومه جنوبی الحسکه را گلوله‌باران کرد. درگیری‌ها میان نیروهای سوریه دموکراتیک و داعشی‌ها در اطراف روستاهای الشدادی ادامه دارد.

– گروه‌های تروریستی، حومه الزاره در جنوب حماه را گلوله‌باران کردند.

– جنگنده‌های ارتش سوریه، مواضع و مخفیگاه‌های تروریست‌ها در حومه قنیطره و حومه شمالی حمص را بمباران کردند.

– منابع خبری از بمباران شدید مواضع و تجمعات تروریست‌های تکفیری در حومه شمالی حلب و درگیری در حومه منبج خبر دادند.

– گروه تروریستی نورالدین زنگی که تروریست‌هایش اخیرا در یک جنایت هولناک، یک کودک بیگناه فلسطینی را به طرز فجیعی سربریدند،مدعی باز شدن گذرگاه از محله الشیخ مقصود به سمت محله‌های شرقی حلب شد.

-درگیری‌های شدید در جنوب غربی شهر حلب همچنان ادامه دارد.بر اساس گزارش رسانه‌های حامی گروه‌های تکفیری، محور تل ام القرع و اطراف مدرسه هوایی و محورهای دیگر در جنوب و جنوب غربی حلب شاهد درگیری شدید میان نیروهای ارتش سوریه و این گروه‌هاست و همزمان جنگنده‌های ارتش، به شدت مواضع تروریست‌ها را بمباران می‌کنند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال187 روز قبل