ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۸:۲۹

کرمانشاه

فیلم دیگری از تلاش آتش نشانان برای مهار آتش سوزی در پتروشیمی بیستون منتشر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از حدود ساعت ۱۵ عصر امروز با انفجار مخزن ۵۰۴ حاوی سوخت لایک، پتروشیمی بیستون کرمانشاه دچار آتش سوزی شد.

 

 

 

 

* کمیته بحران کرمانشاه تشکیل جلسه داد

شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد، مدیران ارشد استان کرمانشاه برای بررسی دقیق حادثه به وجود آمده در پتروشیمی بیستون و نحوه مهار آتش جلسه فوق العاده ای را آغاز کرده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پتروشیمی های استان کرمانشاه و اعضای ستاذ بحران این استان در جلسه ای که دقایقی پیش آغاز شده است، در حال بررسی جزئیات اتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بیستون و نحوه مهار آتش هستند.

* آغاز عملیات فوم‌پاشی تا ساعتی دیگر/آتش مخزن ۵۰۴ تا شب مهار می شود

رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بیستون با اتخاذ تدابیر لازم وهمکاری متولیان امر بطور کامل امشب مهار خواهد شد.

نریمان نژاد اظهار کرد: آتش سوزی در پتروشیمی بیستون با توجه  به حضور کامل نیروهای  امدادی و ایمنی در محل بزودی و بطور کامل مهار خواهد شد و تهدیدی متوجه سایر بخش های این مجتمع پتروشیمی نیست.

وی با بیان این که مخزن مورد اشاره دارای نفت سبک بوده است افزود: دلیل اصلی حادثه را  هنوز بطور  دقیق نمی توان اعلام کرد و پس از بررسی های دقیق کارشناسی می توانیم دلیل آتش سوزی را اعلام کنیم.

نریمان نژاد تصریح کرد:  عملیات فوم پاشی تا ساعاتی دیگر آغاز خواهد شد و چون این مخزن دارای نفت سبک بوده است و حجم ان نیز کم بوده بنا براین می توان از نظر فنی آتش را کنترل کرد.

* معاون زنگنه عازم کرمانشاه شد

مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پی آتش سوزی در پتروشیمی بیستون عازم کرمانشاه شد.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: شاهدایی به منظور بررسی دقیق تر حادثه آتش سوزی در پتروشیمی بیستون عازم منطقه شد.

حجت الله جهانبخشی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه اعلام کرد، از حدود ساعت ۱۵ عصر امروز بود که با انفجار مخزن ۵۰۴ حاوی سوخت لایک، پتروشیمی بیستون کرمانشاه دچار آتش سوزی شد.

بر اساس گزارشهای رسیده گروههای مختلف امدادی و آتش نشان از شهرستانهای استان و همچنین از استانهای همجوار برای مهار این آتش سوزی به پتروشیمی بیستون کرمانشاه اعزام شده اند.

هم اکنون بیش از ۳۰ گروه آتش نشان برای مهار آتش سوزی و جلوگیری از سرایت آتش به هشت مخزن اطراف مخزن حادثه دیده و نیز پیشگیری از انفجارهای ثانویه تلاش می کنند.

شبکه اطلاع رسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم اعلام کرد: آتش مخزن مجتمع پتروشیمی بیستون کرمانشاه تحت کنترل است. براساس بررسی‌های اولیه علت آتش سوزی یکی از مخازن پتروشیمی بیستون، به علت الکتریسیته ساکن داخل مخزن بوده است.

مجتمع پتروشیمی بیستون در شمال شــرقی شهر کـرمانشاه و در زمینـی به مساحت ۶۳ هکتــار واقــع شده است که تعداد ۵۰۰ نفر از نیروهای متخصص و غیر متخصص در آن شاغل هستند . سرمایه گذاری ارزی این شرکت ۱۱۳ میلیون یورو ، بعلاوه ۸۱۷ میلیارد ریال است .خـــوراک این شرکت ، نفت سفید و بنزن است که نفت سفید آن به میزان ۳۸۶ هزارتـن در سـال از پالایشگاه های کرمانشـاه و آبادان و بنزن به مقدار ۱۹ هزارتـن در سال از سایـر مجتمع های پتروشیمی کشور تأمین خواهد شد. تولیدات نهایی این شرکت در سال عبارت است از : L.A.B   آلکیل بنزن خطیH.A.B   ،آلکیـلات سنگین و نرمال پارافین  است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال179 روز قبل