ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس منابع طبیعی نهاوند خبر داد

۰۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۰

آتش سوزی گسترده در پاسارگارد - فارس

رئیس منابع طبیعی نهاوند از آتش‌سوزی عمدی در سراب گیان نهاوند خبر داد و گفت: ۲۱ هکتار از مراتع و جنگل‌های نهاوند در آتش سوخت.

علی ده‌پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: آتش‌سوزی در سراب گیان نهاوند از ۱۲ شب آغاز شده و با تلاش مردم منطقه و نیروهای منابع طبیعی موفق به مهار و اطفای حریق در ساعت ۴:۳۰ بامداد شدیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ایمن‌سازی کامل از طریق آب‌پاشی انجام شده است، افزود: متأسفانه ۱۵ هکتار از مراتع و پنج تا ۶ هکتار از از جنگل‌های دست‌کاشت و طبیعی منطقه گیان نهاوند دچار حریق سطحی شدند.

ده‌پهلوان با اعلام اینکه ۲۰۰ نفر از اهالی منطقه برای اطفای حریق به کمک نیروهای منابع طبیعی آمدند، تصریح کرد: در این حادثه ۳۰ نفر از نیروهای منابع طبیعی و یگان حفاظت نیز حضور داشتند که در نهایت منجر به اطفای حریق شد.

وی درباره علت آتش‌سوزی نیز گفت: علت این آتش‌سوزی عمدی است چراکه ابتدا در نزدیکی نقطه‌ای که نگهبانان منابع طبیعی حضور دارند آتش‌سوزی رخ داده تا آنها به این سو کشیده شوند و پس از آن در هشت نقطه دیگر آتش ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه هنوز هویت افراد متخلّف در این زمینه مشخص نیست، اظهار داشت: این امر در دست بررسی است و نیروهای انتظامی پرونده را در دست پیگیری دارند چراکه یک دستگاه موتورسیکلت بدون پلاک نیز در منطقه پیدا شده که مشکوک است.

به گزارش تسنیم؛ براساس اعلام مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از سال ۸۵ تا سال ۹۴، ۸۸۲ فقره آتش‌سوزی در ۵هزار و ۳۹۰ هکتار از مراتع همدان رخ داده که ۱۱۲ فقره با ۳۸۵ هکتار مساحت مربوط به سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال210 روز قبل